| simona9e a întrebat:

Buna TPU :* am si eu o intrebare:d
Dupa primul act sexual ( cu prezervativ) imi poate intarzia menstruatia? e ceva normal chestia asta sa-ti intarzie menstruatia? astept raspuns ofer fundita:d.
Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| BobbyTheOne a răspuns:

Daca a fost cu prezervativ si nu s a rupt, nu esti gravidawinking stai linistita happy dupa primul act sexual, metabolismul se modifica, e normal sa iti intarzie si 20 zile happy de acum incolo fa ti un orar sau ceva fix de ex 2 3 zile pe saptamana sau intr un week end dar regulat, sau in fiecare zi sex, acum fiecare dupa plac happy oricum faci orarul, sa l faci regulat-asa va veni si menstruatia happy daca faci sex neregulat, menstruatia vine si ea neregulata, mai ales daca faci in excess happy asta era o paranteza, sper sa ti foloseasca tongue e absolut normal sa iti intarzie menstruatiawinking nu ti fa griji happy

1 răspuns:
| marinafox a răspuns:

Daca l-ati folosit corect nu ai motive de ingrijorare. Si da dupa primul act sexual corpul tau se transforma si iti poate intarzia cam o saptamana.