| aℓèè a întrebat:

Am si eu o intrebare :d : Vreau sa ma duc la filologie,dar ma sperie latina... voi da teza/ bac si la latina? Si la ce alte materii se va da teza/Bac? p.s: ma duc pe filiera romana, fara o alta limba(sa o fac intensivwinking ). Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| PerfectlyImperfect a răspuns:

Şi eu sunt la filologie,secţia români. Teză vei da la româna,engleză, geografie/istorie şi latină.Cât despre BAC,din câte am înţeles,îl vom da la română,istorie şi o disciplină la alegere ( geografie,logică, psihologie, economie, filosofie si sociologie).Mai rămân pentru BAC si Competenţele Digitale, adică TIC.By the way, poţi scăpa de BAC la engleză dacă dai ex. de Cambridge. big grin

1 răspuns:
| oanamaria a răspuns:

Da la socio umana,e mai bine imo happy
teza la romana, istorie, engleza si in functie de ani logica, psihologie, economie si filosofie dar e usor happy