| Pufafa a întrebat:

Am si eu o intrebare destul de ciudata. Probabil ca o sa radeti de mine. Ce inseamna cand fetele "se dau cu glet". Tot aud "Vai, cu cat glet e data aia". Ce inseamna? Imi puteti explica mai amanuntit?

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Cand se machiaza exagerat de mult. Sigur ai vazut fete cu o tona de fond de ten si pe deasupra un strat gros de pudra, la ochi 5 straturi de rimel etc. Unii mai spun asta si cand o fata e machiata frumos, dar prea mult, incat sa arate total diferit cand se demachiaza

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

A se da cu glet inseamna a se machia. Fond de ten, pudra etc.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cand se dau fetele cu fond de ten pe fata.