| aNqWtSa a întrebat:

E bun polidinul pentru reglarea ciclului? Astept raspunsuri! Multumesc anticipat! :*

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Polidinul se da in anexita, dar numai cu reteta de la medic! Tinctura de cretisoara, extractul de mladite de zmeur, te pot ajuta, dar luate cate 3 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este folosit in tratamentul infectiilor acute si cronice ale cailor respiratorii superioare si inferioare, in afectiuni genito-urinare (anexite, metrite, prostatite), in boli infectioase (gripa), arsuri de diverse grade ce afecteaza suprafete mari postoperator. Se recomanda: in anotimpurile reci, cu frecventa mai mare a infectiilor acute, indeosebi infectii respiratorii, copiilor si persoanelor in varsta, precum si bolnavilor cu afectiuni cronice de lunga durata, care duc la scaderea rezistentei imunitare a organismului; este util sa se administreze cure repetate de Polidin.
Pentru reglarea ciclului este bun ceaiul de cretisoara, ceai de coada-soricelului.
Te pup!

| Ramy537RO a răspuns:

Daca vrei sa nu-ti distrugi organismul cu medicamente, poti incerca ceaiurile de coada-soritelului si branca-ursului.Aceste ceaiuri se gasesc la toate farmaciile naturiste si se consuma imediat dupa ovulatie. Sper ca te-am putut ajuta!