| ela_2944 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru baieti...
voua vi se par frumoase fetele care poarta ochelari?
(adica eu am ochelari de2 saptamani si ma simt foarte urata...si am aflat ca sunt nevoita sa port ochelari toata viata)! imi puteti raspune va rog...eu am 16 ani

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ochelarii sunt un accesoriu, este benefic pentru sănătatea ta, ești mai interesantă cu ei, poți folosi un machiaj mai accentuat, etc.
Nu o lua ca pe un chin!
Pa, pa.

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Conteaza la o fata felul cum se imbraca si fata care o are, nu si accesoriile.
Unele fete care poarta ochelari pot fi frumoase, iar altele nu.Depinde de fata ta si cum te imbraci, repet.
De ce te simti urata? doar findca ai ochelari? ciudatwinking
Pa, pa.

| Dav7id a răspuns:

Da.de ce nu.Adica sa nu mai vorbim sunt unele fete cu ochelari care te lasa cu gura cascata.Si se poarta ochelari am vazut.Deci nu ai de ce sa te simti rusinata, stanjenita, jenata etc.Esti perfect ok! Si niciodata nu stii ce spun ochii in spatele ochelarilor :X.Esti bine asa cum esti tu.Salut Ela!

Răspuns utilizator avertizat
| εʟεпα a răspuns:

Hei oh go on.Nu conteaza ca porti sau nu ochelari. Oricum frumusetea nu conteaza de ochelari sau ma rog.In cazul tau : Ochelarii si nu mai spune ca esti urata fiindca porti ochelari, pentru ca toata lumea are ceva frumos in El.Cine stie poata baiatul care o sa se indragosteasca de tine.nu o sa se indragostea neaparat de fizicul tau. poate de sufletul Tau! Asa ca Nuu mai spune asemenea prostiee! pupicii.

| εʟεпα a răspuns:

Hei oh go on.Nu conteaza ca porti sau nu ochelari. Oricum frumusetea nu conteaza de ochelari sau ma rog.In cazul tau : Ochelarii si nu mai spune ca esti urata fiindca porti ochelari, pentru ca toata lumea are ceva frumos in El.Cine stie poata baiatul care o sa se indragosteasca de tine.nu o sa se indragostea neaparat de fizicul tau. poate de sufletul Tau! Asa ca Nuu mai spune asemenea prostiee!

| εʟεпα a răspuns:

Hei! Nu conteaza ca porti sau nu ochelari. Oricum frumusetea nu conteaza de ochelari sau ma rog.In cazul tau : Ochelarii si nu mai spune ca esti urata fiindca porti ochelari, pentru ca toata lumea are ceva frumos in El.Cine stie poata baiatul care o sa se indragosteasca de tine.nu o sa se indragostea neaparat de fizicul tau. poate de sufletul Tau! Asa ca Nuu mai spune asemenea prostiee!

| lexx_8353 a răspuns:

Nu mai gandi asa phbbbbt cunosc multe fete care poarte ochelari de cateva luni.Acest lucru nu inseamna ca esti urata pe unele fete chiar le avantajeaza, deci ochelarii nu sunt o sperietoare