| Iuliana_5129 a întrebat:

Buna TPU am si eu o mica dilema. Miercurea asta de 3 august vreau sa plec la bunici in sat, vreau sa plec acolo la disko si sa-mi gasesc un prieten. Deshi imi place de un baiat e super. Problema e ca nu stiutiu cum sa fac sa ma placa si el dati-mi idei cum sa ma comport pentru ca voi merge pentru prima data la disko! Va rog fara jigniri. FUNDA la cel mai bu raspuns restul vot...

Răspuns Câştigător
| cherrybomb a răspuns:

In primul rand nu te imbraci ca o prostituatalaughing chiar daca mergi prima data la disko.si comportate cat mai natural, dar ai grija cum danseziwinking dca dansezi super bine si dragut tipul va veni la tine si veti dansa in doi. daca stai toata seara la masa adio sanse dee agatat, si nu iti face probleme ca oricum o sa agati pe cineva, chiar daca vrei chiar daca nu, vei atarage privirile baietilor pentru ca acolo nu stiu daca te va cunoaste multi.

funda?

6 răspunsuri:
| Fr3shb0y a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic eu iti propun sa fi tu insati, daca nu te vei comporta natural o sa iasa aiurea doar ia-o ca pe un sfat s-ar putea sa ma inselwinking...

| Amidepsi a răspuns:

Prima data am fost la discoteca cu sora mea(eu 14 ea 18). desigur ca a venit cu prietenul iar eu m-am simtit pe dinafara si nu prea am dansat la inceput.dar apoi am dat de un amic si l-am invitat la dans si pana la urma a fost super. Sfatul meu e sa il inviti si tu pe baiatul de care iti place.Nu ai nimic de pierdut, sunt doua posibilitati:1, ii atragi atentia si obtii ce vrei, 2, o sa vada ca esti de treaba si cel putin va imprieteniti(deci esti cu un pas mai aproape).nu e decat dans, nu ai motive sa fi ingrijorata pentru ca se presupune ca e distractiv si te face sa te simti bine.bafta!

| Adry05 a răspuns:

Cum sa te porti la disco? Pai. Sa nu exagerezi! Adica sa nu te dai in spectacol pe acolo. Danseaza, simte-te bine, dar nu te certa cu nimeni, nu urla in gura mare, zambeste, fii tu insati. Incearca sa socializezi cu toata lumea.
Succes!

| Iuliana_5129 explică:

Doar1eu - Sunt fata cum sa-l invit. In schimb sunt cam rushinoasa - nu tare dar mii oarecum sa-l invit la dans!

| Jock3r99 a răspuns:

NU prea ai cum sa il faci sa te placa... Dar daca chiar il placi cu adevarat ai putea sa il intrebi daca te place si cu disco... nu stiu. big grin

| Amidepsi a răspuns:

Traim in secolul 21 si e doar un dans, asa, ca n-ai ce face.de ce trebuie sa fie baiatul cel care face invitatia? ceea ce incerc sa spun este ca ai nevoie de mai multa incredere, ei sunt mult mai timizi ca noi, uneori si nu o sa te remarce daca nu faci ceva in legatura cu asta.fi mai relaxata in preajma lui, cum esti in preajma unui amic si o sa fie bine. daca faci asta, pariem ca te invita el?(am reputatie pentru castigatul pariurilor)