| Amalia_1295 a întrebat:

Am si eu o micuta problema.Imi place de un baiat care este in clasa cu mine.La scoala mereu cand ii dau buna el imi raspunde zambind cu buna.Astazi am intrat pe mess si l-am intrebat daca este si el pe mess si mi-a zis ca daca eu l-as saluta mi-ar raspunde.Eu nu am curaj sa-i spun buna pe mess sau sa-l intreb daca si el ma place pe mine. El imi vorbeste foarte frumos si cand ii spun felicitari sau ii dau daca imi cere ceva imi zice multumesc.Toate prietenele mele din clasa si chiar si cea mai buna prietena a mea imi zic sa-i spun ca imi place de el si ca sa nu fiu timida. Oare el ma place?

Răspuns Câştigător
| QuadruplePersonality a răspuns:

Nu avem cum să ştim dacă şi el te place. Poate se comportă drăguţ cu tine pentru că te vede ca pe o prietenă, colegă bună. E normal ca el să vorbească frumos, doar eşti colega lui. Dacă nu îi arăţi intenţiile de la început el nu va şti ce să creadă. Cel mai bine ar fi să-i spui, iar dacă el nu te vede ca pe o viitoare iubită, nu e nimic, treci mai departe, mai sunt băieţi happy.

14 răspunsuri:
| KillerWillBeBack a răspuns:

Este Rares? Cu siguranta este cu alta fata! Ori din clasa lui ori cu o fata de la o clasa.Mai stii?

| Amalia_1295 explică (pentru KillerWillBeBack):

Dar cine esti Gaby Hanas?

| KillerWillBeBack a răspuns (pentru Amalia_1295):

''Frumusico'',ne cunoatem.Eu pot sa fiu ORICINE! Pune-ti mintea la contributie!

| Amalia_1295 explică (pentru KillerWillBeBack):

Eu in primul rand sunt desteapta iar in al doilea sunt frumoasa.

| KillerWillBeBack a răspuns (pentru Amalia_1295):

Draga,te-am vazut! Nu esti nici frumoasa, nici desteapta! Am sursele mele...

| Amalia_1295 explică (pentru KillerWillBeBack):

Ei bine, vezi-ti de tine si nu mai comenta atat. Poate daca ma calci pe nervi iti dau raporteaza.Asa ca nu te pune tu cu mine!

| KillerWillBeBack a răspuns (pentru Amalia_1295):

Si daca-mi dai raport, nu-mi pot face alt cont? Pff! Tremur de...frica!rolling on the floorApropo,propozitia ''Poate daca ma calci pe nervi iti dau RAPORTEAZA''. Draga, cuvantul RAPORTEAZA se pune la forma originala RAPORT sau pui niste semne de punctuatie.Din cate am observat, semnele acestea,, speciale'', iti cam lipsesc. Succes!
Uite Amalia-1295, cei cu intrebarea cu ''fosta ta prietena''?

| Amalia_1295 explică (pentru KillerWillBeBack):

Uite draguta care este treaba, intrebarea aia este veche daca ai venit aici pe TPU sa faci legi atunci cu mine nu iti merge plus ca nu ma sperii de tine asa de usor.Plus ca intrebarea aia este despre o colega din clasa mea a6-aC cu care m-am certat si m-am impacat daca vrei sa ma crezi bine daca nu treaba ta.

| KillerWillBeBack a răspuns (pentru Amalia_1295):

Daca vreau, pot sa te fac sa-mi cazi la picioare.rolling on the floorTermina! Nu mai face pe ''frumoasa'' si ''inteligenta'' ca nu-ti merge! Lasa asta pe seama celorlalti!

| Amalia_1295 explică (pentru KillerWillBeBack):

Uite care este treaba, Alexandra, nu ma sperii de tine asa usor asa ca nu te mai face ca ploua pe mess cand iti zic ca tu esti GabyAbby deoarece mi-am dat seama dupa cum vorbesti si ca numele tau de utilizator vine de la numele tau adevarat adica Alexandra Gabriela.Asa ca nu sunt atat de proasta pe cat ma crezi tu.Mult succes tiewinking

| KillerWillBeBack a răspuns (pentru Amalia_1295):

Si? Ce mai vrei sa demonstrezi?

| SDC a răspuns:

Noi de unde sa stim! intreaba-l si afla!

| Lupa_Rox_1993 a răspuns:

Din ceea ce ai scris tu aici este cam greu de spus daca te place sau nu... ar trebui sa urmezi sfaturile prietenelor tale si sa faci tu primul pas. El poate doar crede ca esti prietenoasa si daca nu incerci sa fii cu el, poate nici el nu va face nimic. Nu ai nimic de pierdut daca ii spui, poate o sa aveti o relatie frumoasa dupa asta :-)

| IubescCerealele a răspuns:

Nu cred ca te place dar merita sa ii spui pentru ca nu sti niciodata daca esti timida si nu spui nimic nu o sa faci nimic in viata dar totusi eu cred ca prietenele tale vor mai mult sa te faci de rashappy