| RazvanMessi10 a întrebat:

am si eu o nelamurire. am astm Bronsic de la 2 ani si nu am avut probleme pana la 14 ani am jucat si footbal 3 ani si nimica si acum m-a apucat iar si am 16 ani si as vrea sa ma apuc de K1 ( box ), ce ziceti fac bine, adica nu am crize doar daca fac efort extrem de brusc atunci ma apuca foarte tare dar daca fac incalzire 10-15 minute nu am nimica doar o intepatura de tantar in piept care dureaza nici 1 minute, ce ziceti sa fac acest sport, dau funda., ce sfat imi dati?, dau funda! Multumesc, de exemplu: ma poate baga intr-o criza de astm daca imi da cu pumnu in piept sau cu picioru..eu am primit dar a doare doar atata muschiu cm ii dor pe toti..frate eu nu inteleg doctoru zice ca nu prea a lasa dar eu simt ca pot si fac antrenamente cate 8 ore pe zi imi iasa sange din pumni si alerg si nu am nici pe draq frateee,,. dau funda.ce parere aveti

1 răspuns:
| bobik91 a răspuns:

Eu zic sa stai pe fundul tau si sa te lasi de sport cu boala ta. Adica poti face sport gen tenis de masa sau sa mergi la pescuit la aer curat sau sa alergi asa lejer dar nu te baga prea tare in efort fizic mare.
Cele mai frumoase si mai noi tonuri de apel doar aici http://tonuri-apel.com