| Janie a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu o nelamurire.Fostul meu prieten, ne-am despartit acum 3 luni, la inceput imi cerea sa ramanem prieteni in continuare dar nu se putea atunci, tocmai refuzase sa ne impacam. Avem prieteni comuni, iar vorbele zboara, ce spuneam eu despre el ajungea la el si invers. Ne cam enervam reciproc. Dar nu stiu ce sa fac...am mai avut antecedente cu el si imi este cam greu el facand parte din grupul meu de prieteni.In ultima vreme cand ma vede singura vine si sta cu mine, ma intreaba ce am daca sunt trista iar eu cand il privesc. pur si simplu stiu ca inca mai simte ceva pentru mine, e stralucirea aia...Nu ar trebui sa ma intorc eu la el deoarece el a gresit destul de mult, dar cum sa il fac sa se intoarca el? imi este foarte greu. Dupa relatia antecedenta am fost cei mai buni prieteni toata vara, desi stiam amandoi ca intre noi e altceva, ne-am rezumat la doar atat. Apoi dupa ceva timp ne-am impacat iar dar nu a fost sa fie.Nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| Jeny1 a răspuns:

Nu-ți mai face iluzii:,, stiu ca încă mai simte ceva pentru mine´´.
Dacă simțea era cu tine. Trezește-te! Lasă-l să-ți fie doar amic o perioadă iar dacă el va face efortul de a vă împăca, înseamnă că dorește să fie cu tine, dacă nu, nu! Dar poate tu între timp ai să-ți faci alt prieten, ce, nu e posibil? Succes!

| yanis a răspuns:

Sa ramaneti cei mai buni prieteni.pana la adevarata "iubire" mai apar si alte sclipiri in ochii barbatilor.romanul cu el a luat sfarsit.intelegi ori ba?

| đ a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa mai astepti sa vezi ce se mai intampla. daca mai simte ceva pentru tine isi va cere scuze si va veti impaca dar nu astepta o vesnicie. e posibil sa vrea sa fiti doar prieteni. poti sa mai astepti o vreme. cat consideri tu ca este necesar. daca nu-ti dai seama ce vrea ai putea sa-l intrebi, depinde de tine, tu stii toata povestea, eu nu. daca in schimbi iti dai seama ca nu mai vrea o relatie poti sa renunti.