| ElenaErika a întrebat:

Am si eu o problemacrying. Am un coleg de clasa care se lauda ca sta cu mine si nu e deloc adevarat.chiar nu'mi place de el. Chestia e ca eu nu stiam ca se lauda cu asta si m-am simtit naspa cand tata a venit acasa si mi-a zis ca il opresc oamenii pe strada care ma cunosc si intreaba daca e adevarat. Tata are incredere in mine si stie ca nu'i adevarat. Dra nu ii convine si nu se simte bine cand lumea il intreaba ceva de care stie ca nu e adevarat. Ce sa fac? Ce sa'i zic "adoratului meu coleg"? [deja il detest x-( ] Faza e ca acest coleg nu mi-a zis niciodata ca ii place de mine sau sa-mi zica sa stau cu el. Habar'n'aveam de asta

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Il pui pe tatal tau sa vb cu el.
Pa, pa.

| Firefly a răspuns:

Ai putea sa il confrunti cu chestia asta.Intreaba-l de ce spune minciuni. Cea mai buna metoda ca sa il faci sa inceteze, e sa ii inchizi gura (cu alte cuvinte sa il umilesti de fata cu grupul sau de prieteni). Poti sa mergi la el si sa il ironizezi, spunand ceva de genul "trebuia sa ma anunti ca stam impreuna in banca"

| Andrei_3923 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti raspund la intrebare,sfatul Fireflie'i este cel mai bun,cat despre doamnee, invata sa scrii corect, sa inteleg si eu ceva din ce ai spus acolo happy

| Thoamnee a răspuns:

Pfff.pai cel maai important este ca tatal taau stiee ca nu este adevarat. daar ai putea sa vb quu colegul taau.
depinde de felul taau de a ffi. daca esti mai linistita, vorbeste quu eel.si faal sa inteleaga.
dar fte binee stiim ca nu o sa te askulee.asa ca i-as f*** douaa la oo si totul binee.noroc