| Sowhat_2126 a întrebat:

Am si eu o problemastraight face
Bun.Eu sunt prietena foarrrte buna cu un baiat[doar prieteni] si unei prietene bune ii place de el.[ei nu se stiu decat asa. din poze din vorbit pe mess.]iar lui ii place de o colega de a ei de clasa care e cea mai buna prietena cu o fata pe caree nu o suport. pentru ca mia mai stricat prietenii.
Ieri au vrut sa se vada iar pe mine ma mintit in legatura cu asta.
M`am suparat pe el din cauza asta si a zis ca nu iese cu ele.
Dar ei doi chiarr se plac si eu nu am nimic cu asta problema este acea fatta. cea mai buna prietena.
Nu stiu ce sa fac.Nu vreau sa zica ca nu-l sustin in legatura cu asta. dar chiar nu sunt de acord cu fata acea [cea mai buna prietena] pentru ca se drogheaza si are un anturaj uratt i-am explicat si m-a luat in ras.straight face
Ajutati`ma daca puteti. Funda.:*

2 răspunsuri:
| madycumada a răspuns:

Buna!
Daca ei se plac si el nu te asculta nu prea ai ce sa faci. E indragostit si stii cum se zice? dragostea e oarba. Mai incearca totusi sa vorbesti cu el dar daca nu rezolvi nimic eu zic sa il lasi in pace si isi va da el seama ca a gresit si atunci tu nu va trebuii sa mai faci nimic decat sa ii fi alaturi. O zi frumoasa!

| bianka_5500 a răspuns:

Soap opera))deci, uite, daca parerea ta e ste importanta pentru el atunci te va asculta, daca nu atunci nu ai ce sa faci, cind esti indragostit de cineva iti sunt legtai ochii si e greu s ii deschizi, daca tea luat in ris cand iai explicat despre fata, probabil ca pe el nu il intereseaza look-ul ei anturajul ci insasi ceea ce are in interior, dar despre fata prietena ta cea mai buna, ar trebuie sa fie mai indrazneata vb pe mess nu fac prea multe, cred ca ai putea tu actiona, s ii propui amicului tau sa iasa cu tine si tu o iei si pe prietena ta, in momentul kin consideri tu potrivit dispari te duci acasaa,, si poate se leaga ceva in trebuie ei,, acum problema e numai in fata aia,,,)succes