| sweetcandy93 a întrebat:

am si eu o problema. Bunicul meu sufera printre altele si de diabet. De mai bine de 2 luni refuza sa isi ia medicamentele si acum nu se simte bine dar tot refuza sa le ia.Am incercat sa il conving dar niciun rezultat. Ce pot face ca sa isi ia din nou medicamentele? Va rog din suflet sa ma ajutati! Multumesc.

1 răspuns:
| speranata a răspuns:

Trebuie neaparat sa isi i-a medicametele alfel poate sa moara daca nu isi face insulina
neaparata nu stiu cum sa iti zic sa faci dar fai cumva repede cu fiecare insulina nefacuta ii scate sansa de viata pentru ca insulina aia contine tot ce trebuie neaparat sa si-o faca