| Angel1237 a întrebat:

Am si eu o problema cu cel mai bun prieten al meu Valentin si anume ca s-a suparat pe mine l-am sunat azi pe la 12 uitati conversatia:
Eu: -Buna nu pot veni la tine astazi deoarece Armand (fratele meu) nu vrea sa vina iar eu nu pot sa vin singura deoarece nu ma lasa mama
Elsick Ti-am zis ieri ca s-a terminat pa si a inchis (da imi spusese dar a zis ca a glumit si am vorbit in continuare)
Dupa aia ii las eu mesaj: tu esti suparat pe mine?
El: ma faci sa imi pierd timpu
Eu: de ce esti suparat pe mine?
El: Ar trebui sa stii!
( eu aici credeam ca s-a suparat pe mine din cauza ca nu am fost la el )
Eu: nu stiu nimic!
El: Bine Ana ok opreste-te cu mesajele.
Eu: ce ti-am facut? cu ce te-am suparat?
El: Stii ca am sters numarul tau de telefon.
Eu: Spune-mi cu ce te-am suparat macar sa stiu
El: Gata Ana opreste-te
Eu: Putem vorbi in seara asta pe skype?
El: nu! niciodata!
Eu: nu stiu cu ce te-am suparat dar imi pare rau esti cel mai bun prieten al meu
El: nu! Avdulla este cel mai bun prieten al tau
Eu: nuuuu
El: da da
Eu: eu nici nu mai vorbesc cu avdulla de la faza aia ( a fost o faza urata el o stie) Nu mai am nici o treaba cu el nu mai vorbesc cu el
El: nu, el este cel mai bun prieten al tau
Eu: Avdulla? serios? eu cu cine stateam in fiecare pauza? Cu cine imi petreceam eu timpul?
El: (nu am inteles ce a zis aici) dupa aia a zis Bine Ana
Eu: mai esti suparat?
El: Da dar o sa ma mai uit la tine. Intra pe Skype
Bun am intrat pe skype am vorbit lucruri banale etc totul bine
dupa aia am iesit eu de pe skype ca voiam sa dorm si i-am zis ca vorbim maine
A doua zi: ma suna el pe la 12 si ceva si am vorbit foarte putin pentru ca el trebuia sa stea cu fratele lui mai mare
si il sun eu pe la 20:30 mi-a raspuns si mi-a zis ca nu este acasa ca este cu fratele lui si ca ma suna el mai tarziu.ok... nu ma mai sunat am incercat sa dau de el astazi dar avea telefonul inchis probabil nu mai are baterie sa vad daca ma suna mai tarziu.
Acum intrebarile mele sunt:
1. Cum pot sa fac sa imi petrec din nou timpul cu Valentin ca inainte?
2. Cum sa il fac pe Avdulla sa nu mai inventeze povesti despre mine? ( Avdulla este coleg cu mine dar nu suporta sa vada ca imi petrec timpul cu Valentin si inventeaza tot felul de povesti si la profesori ca sa am probleme si sa incep sa cred ca Valentin este o influenta rea pentru mine si cred ca si lui Valentin cine stie ce i-o fi spus de s-a suparat pe mine, avand in vedere ca eu cu Avdulla nu am mai vorbit de vreo 3 saptamani si ultima conv a fost; ce faci bine tu bine

Bun, imi cer scuze ca am scris un intreg romanlaughing Funda! :*:*

Răspuns Câştigător
| MissGabriela a răspuns:

Puteti sa va intilniti fata-n fata si sa discutati seriosbig grin