| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema. Deci ma tot gandesc ca o sa trebuiască sa-mi încep viata sexuală, ceea ce este si normal.
Dar provin dintr-o familie mai religioasă și eu crescând am observat ca mi-e foarte frica.
Ca as vrea sa raman virgină pana in noaptea nunții ca sa nu fac vreun păcat dar in acelasi timp as vrea sa o si incep cand o sa fiu într-o relație mai serioasă etc.
Nu stiu ce sa fac sau sa gandesc fiindca gândurile mele se pun una peste alta si ma face foarte stresata.
Mi-e frică ca daca imi pierd virginitatea inainte de nunta o sa fie un păcat si nu o sa mai fiu iertată, acesta fiind motivul.
Va rog, am nevoie de ajutor. Dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Esti încă tânără. Nu te gândi acum la asta. Important este sa faci ceea ce simti atunci când vei întâlni persoana potrivită, nu trebuie sa te simți vinovată. E viața ta, tu decizi.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fii iertata de cine?

| Andreeush a răspuns:

Câți ani ai?
Oricum e decizia ta ce îți dorești de fapt.
Nu te judecă nimeni dacă îți începi viața sexuală, atâta timp cât ești conștientă de schimbările care vor avea loc.

| GirlWithOneShadow15 a răspuns (pentru Andreeush):

15 ani

| Andreeush a răspuns (pentru GirlWithOneShadow15):

Esti încă tânără. Nu te gândi acum la asta. Important este sa faci ceea ce simti atunci când vei întâlni persoana potrivită, nu trebuie sa te simți vinovată. E viața ta, tu decizi.

| Alina3127 a răspuns:

Eu zic sa îți incepi viata sexuală atunci când o sa te simți pregătită și când consideri ca ai lângă tine persoana potrivită.