| SoP222 a întrebat:

Am si eu o "problema", deci sa incep. Sunt clasa 9 si imi place de o colega, insa mai am o colega care cred ca ma place si care e prietena cu colega pe care o plac. Ar fi cam urat sa o pun tocmai pe colega care ma place sa o intrebe pe colega pe care o plac ce parere are despre mine? Sau mai bine atunci cand prind momentul oportun, eu sa ii spun colegei care o plac ca e draguta si ca o plac?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fii barbat si spune-i direct!
Sa apelezi exact la fata care te simpatizeaza pentru acest subiect delicat, ar fi o mare grosolanie.
De fapt, in asemenea cazuri, doar pe voi doi va intereseaza tema asta si nimeni altcineva nu ar trebui sa fie la curent, tine de intimitate personala si neamestec in chestiuni sentimentale!

| neutrino a răspuns:

Un adevarat cavaler ( asa cum esti si tu) nu poate alege decat ultima varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A doua varianta.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Tinand cont ca tu o placi pe colega ei si nu pe fata care te place, mai bine nu o pune pe ea. Probabil o sa faca urat si o sa bage ` strambe ` sa zic asa la fata pe care o placi ca :" a auzit ca iti place si de alta, ca te-ai dat si la ea inainte, etc`, stii si tu cum sunt fetele. Mai bine imprietenestete usor usor cu ea si spune-i tu decat sa auda de la altii. Pastreaza secret pana atunci.
Mult noroc.

| ღTootydeCoolღ a răspuns:

Mai bine ii spui tu fetei pe care o placi in fata, pentru ca daca colegei ei ii place de tine, sunt sigura ca nu i-ar pica bine sa o intrebe asta, sau poate i-ar spune altceva, sau eu stiu, chestii din astea de invidei. Stiu ca iti vine greu, insa asa este cel mai bine, si daca vei face asta, fata te v-a aprecia mai mult pentru ca ai vut curajul sa ii spui in fata ceea ce simti. happy
Bafta si ai grija ca fetele sunt senisibile si au ochisorii aia ca de vulturi laughing) observ orice. Fundaa? happy