| AndraValentina a întrebat:

Buna TPU...am si eu o problema.
Eu nu sunt dezvoltata deloc...si am 12 ani.
Colegele mele de la scoala rad mereu de mine ca eu nu sunt "asa dezvoltata" ca ele.
Ce as putea sa fac ca sa ma dezvolt si eu?
Nu vreau raspunsuri de genu : "asteapta...", "nu trebuie sa te dezvolti la varsta ta...", etc!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| InnaArkane a răspuns:

Aoleu.Spune-le colegelor tale ca sunt niste idioate daca au ajuns sa rada de asta.Fiecare om se dezvolta diferit adica eu am inceput sa ma dezvolt din clasa a 6-a(sunt a 7-a) dar am colege care nu au sani deloc.Nu este vina ta ca asa ai fost creata.Doamne ce dracului, cat de mic trebuie sa iti fie IQ incat sa ajungi sa razi de ceva ce Dumnezeu a creat. Oricum nu te grabi, mai ai mult.Si e mult mai draguta o fata cu sanii mai micuti la varsta de 14-15 ani decat una cu sani mari si lasati care a inceput sa se dezvolte de prin clasa a 2-a.Nu te grabi si nu te simti prost din cauza colegelor tale retardate.Succes!

| AndraValentina explică (pentru InnaArkane):

Va multumesc tuturor celor care ati raspuns! M.ati ajutat sa am incredere in mine! Va multumesc ca ati raspuns acestei intrebari cu niste raspunsuri ajutatoare. Voi tine cont de aceste sfaturi! Va puup! :*:*
P.S multumesc din suflettt!

5 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

1. Colegele tale care sunt mai dezvoltate de pe acum, mai cresc pana la 16 ani dupa raman asa. In schimb tu, la 16 ani le vei intrece cu mult. Fiecare se dezvolta in ritmul lui. Sunt penibile daca se leaga de tine din asemenea motiv.
Poti incerca sa faci mai mult sport. Atletism, inot happy!
Bafta!

| Sanziana00 a răspuns:

Din pacate, nu este nimic de facut. Esti inca micuta, si eu la varsta ta eram genul de fata skinny, insa cu timpul m-am dezvoltat. Prin clasa a8-a, a9-a deja eram schimbata total. Tu trebuie decat sa ai grija de corpul tau, sa bei multa apa, sa faci sport si sa mananci sanatos. Trebuie sa astepti happy. Pupici :*.

| LuckyVictorious a răspuns:

Sa stii ca atunci cand vei fi mai mare probabil vei fi mai dezvoltata decat ele. Doar nu le baga in seama. Poti sa incerci sa faci mai mult sport, dar cred ca mai bine e sa astepti

| lorettamonika a răspuns:

Colegele tale sunt niste idioate care se cred prea frumoase! Si in cazul tau poti merge la medic sa iei niste pastile vitamine si chestii din astea.