| SpigiBb a întrebat:

am si eu o problema mare de tot! Treaba este ca pur si simplu nu stiu ce se intampla cu mine.Am cateodata niste senzatii de nu le pot descrie! De exemplu cand ascult melodii se intampla de obicei seara, cand ascult anumite melodii dar doar anumite piese se trezeste in mine o pofta de viata care nu o pot descrie! pur si simplu simt ca pot face orice nu mi-e rusine de nimic..se mai intampla cand 'pun ochii'pe o fata ca si in seara asta. o fata superba a iesit totul bine si am venit acasa am dat drumu la muzica si ce sa vezi senzatiile apar! Dar treaba este ca sunt si aceste senzatii negative in care ma aflu cel mai des, nu stiu de la ce dar imi vin asa dintr-o data si ma deprima total! in acel moment pot sa fiu 'calcat' in picioare si de un copil mic! Nu aveam curajul sa postez asa ceva aici daca nu aveam senzatia care o ama cuma! mi-am spus ca sunt instabil psihic, ca nu am prea avut o copilarie fericita si nici parte de dragoste de parinti nu! voi ce ziceti cum pot remedia asta? in unele momente sunt linistit si in altele parca as muta lumea si nu dispar aceste reactii deloc! ma puteti ajuta cu ceva sfaturi va roghappy?

Răspuns Câştigător
| jordan_8604 a răspuns:

E cam greu sa explici aceste sentimente pe care le ai in cuvinte, parerea mea e ca poate e vb de increderea ta in tine, vezi cand asculti melodii esti ca intr-un vis din care nu ai mai vrea sa te trezesti, atunci ai putea face orice, dar nu fara a avea in mintea ta o fata, de fapt fata e cea care iti da puterea sa treci peste orice obstacol, stii vb aceea femeia te ridica, femeia te coboara. intru n cuvant cred ca e vb de sentimentul de iubire, si stai linistit nu esti instabil psihic cu totii avem aceste sentimente, cei care nu il au aceia sunt instabili psihic.

2 răspunsuri:
| TeddyTODWingsOfAsh a răspuns:

Aceste sentimente sunt date de neincrederea in sine. Un exercitiu care te-ar putea ajuta ar fi acesta: incearca cand esti intr-o situatie grea sa iti amintesti un cuvant sau un vers dintr-o melodie care te-au facut sa razi sau sa zambesti, atunci te vei simti pe picioarele tale din nou

| Mates_Ioana_1990 a răspuns:

Referitor la muzica ce te coplesteste uneori: Eu zic sa incerci sa desparti realitatea de vis. Cu toii ne dorim sa traim idile perfecte ca in muzica pe care o ascultam, dar trebuie sa intelegem ca viata fiecaruia e exact cum si-o face. Asta e parerea mea...cauta sa distingi in mod constient diferentele existente intre cele doua lumi in care cu totii traim.