| KirisakiHimea a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema sunt impreuna cu iubitul meu cam de 2 saptamani,dar uneori ma simt geloasadin cauza ca vorbesc cu el dar el vorbeste in acelasi timp si cu alte fete uneori simtindu-ma neglijata ideea e ca nu a dat semne ca ar vrea sa ne despartim ca mereu imi spune ca ma iubeste ma alinta imi cumpara tot felul de lucruri la care nu ma astept e tandru. Uneori cred ca exagerez si eu adica vorbeste cu ele dar nu de chestii serioase ci glumeste,poate sunt si eu putin cam posesiva,iar acum i-a zis ca uneoria face sa ma simt in plus si i-a parut rau cerundu-si scuze si m-a promis ca nu se va mai intampla, dar imi parea rau dupaia pentru e i-am zis stiind ca mai dinainte sa fim impruna i-am mai zis anumite chestii de genul.Cum as putea sa nu mai fiu asa geloasa?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii spui iubit pentru ca asta simti sau pentru ca este un cuvant de uz general? El stie ca este iubitul tau? Vorba lui neutrino.Cam de putin timp sunteti impreuna pentru a fi in stadiul de iubiti.Cred ca, pentru el, esti doar o simpla prietena. Avand in vedere ca spui ca vorbeste si cu altele.Ti-a aflat slabiciunea.Stati de vorba la modul serios despre asta. Daca nu, altul.Ca nu e singurul baiat.

| KamaSutra a răspuns:

Gelozia se naste din teama, teama da nu.l pierde. Dupa numai 2 saptamani de relatie,nu ai inca incredere deplina in el,asta necesita mai mult timp.
Din cate ai spus tu, el te iubeste pe tine si in momentul de fata nu prea ai de ce sa.ti faci griji. Acum daca este cu tine, asta nu inseamna ca nu mai are dreptul sa vorbeasca si cu alte fete, mai ales daca mai sunt si glume.
Sfatul meu este sa lucrezi putin la increderea in tine, fiindca asta cred ca iti lipseste. Daca ai fi sigura de calitatile pe care le ai, nu ti.ar fi frica ca.l pierzi. Si o fata sigura pe ea nu are neaparat nevoie de un baiat alaturi ca sa fie fericitahappy

| neutrino a răspuns:

O fi el iubitul tau, dar poate ca el nu stie ca tu esti iubita lui, dupa numai doua saptamani.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Sincer, nu trebuie sa fii chiar asa de posesiva. Aveti totusi doar doua saptamani, nimic nu este inchegat. Poate el inca nu constientizeaza ca trebuie sa fie mai atent cu tine si sa nu mai vorbeasca atat de mult cu alte fete. Stati de vorba foarte serios in legatura cu asta si vezi ce iti zice.

| SuPrΔDozΔ a răspuns:

Sfatul meu este sa incerci sa porti discutii cu el despre prietenele lui poate sa iesiti o seara in oras sa le cunosti