| ColourDreams a întrebat:

Am si eu o problema. Vreau sa ma transfer din liceu, precizez ca am terminat clasa a X-a, deci am 17 ani. Liceul la care vreau sa ma transfer mi-a dat o cerere pe care trebuie sa o completez. Stiu ca, trebuie sa iau o adeverinta de la vechiul liceu cum ca vreau sa ma mut. Desi, acest lucru nu este posibil fara prezenta unuia dintre parinti. Problema e ca parintii mei sunt despartiti si nu le pasa deloc de mine. Daca ma duc cu buletinul unuia dintre ei si cu cererea pe care trebuie sa o completez de la liceul la care vreau sa ma mut, imi vor da acea adeverinta de care am nevoie pentru a ma muta? Dau funda. Si

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prezenta unui parinte este o conditie, putin probabil sa o obtii. Diriginta(-ele) cunoaste situatia ta. Ia legatura cu ea/el sa te ajute sa obtii adeverinta, foaia matricola si ce iti mai trebuie.

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Poate ca parintilor nu le pasa.Dar poate reusesti sa convingi pe cineva din familie sa vina cu tine: bunica, bunic, matusa.Ai putea apela si la diriginta, cum zice rasounsul anterior.Trebuie sa te sprijine cineva matur.