| deyux_5296 a întrebat:

am si eu un prieten care e mai tot timpul cu baietii din gasca lui afara si pe mine ma deranjeaza sa ies cu ei pentru ca prietenul meu se da mare. i-am spus ca ma deranjeaza asta dar el a spus ca is prietenii lui si cu ei imparte si ultima tigara alt lucru care ma deranjeaza si a spus ca o sa incerce sa schimbe ceva sa il cred?

Răspuns Câştigător
| DeCe a răspuns:

Tu trebuie sa intelegi ca daca ti-a zis ca imparte cu ei si ultima tigara, ei sunt putin mai importanti decat tine. Sunt tovarasii lui cu care traieste. In legatura cu faptul ca o sa incerce sa schimbe ceva, intreaba-te daca in bine sau in rau, nu daca sa il crezi. In momentul asta el ar trebui sa aleaga intre prietenii lui si intre tine pentru ca tie nu iti place sa iesi cu ei. E foarte greu pentru el.De ce nu faceti in felul urmator.Cand iese cu tine, iesiti doar voi, iar cand iese cu prietenii tu nu te mai duci, nu ar fi mai bine pentru amandoi?

3 răspunsuri:
| Gickanho a răspuns:

Never laughing
e acel "lider bagabond" in 2 saptamani te schimba el
funda

| ValeValyxX a răspuns:

Eii...asa sunt toti baietii pana la urma...au senzatia ca pot iesi in evidenta dadandu-se "smecheri",iar faptul ca iese des cu baietii inseamna ca vrea sa se laude,sa para un tip de gasca.

cel mai bine ar fi sa ii dai si tu putin spatiu,sa iesi si tu cu prietenele tale si ai sa vezi ca asa va fi mult mai bine ^^

daca el chiar tine la tine ar fi trebuit sa te asculte,insa faptul ca a zis ca o sa incerce sa schimbe ceva da de gandit...

probabil ca e un baiat care se simte mai in largul lui cand sta cu baietii,cu ei discuta pe diferite teme(masini,bani fete, etc) iar probabil ca atunci cand sta cu tine se simte stanjenit si vrea sa te impresioneze... daca incerci sa fii "mai pe stilul lui" poate vei reusi sa ii dovedesti ca esti o persoana care e de treaba, cu care poate vorbi ^^

Răspuns utilizator avertizat