| aaadddyyy a întrebat:

am terminat clasa a 12a si urmeaza sa dau bacul dar problema este ce voi face dupa pentru ca vreau sa imi continui studiile insa nu stiu ce anume sunt foarte confuza. as vrea sa ma ajutati in legatura cu niste facultati pentru ca ma simt paralela cu situatia in care ma aflu... vreau sa va spun ca nici nu prea stiu ce mi s-ar potrivi ma gandeam la jurnalism, turism...voi ce parere aveti voi ce ati ales sau ce ati alege va rog sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Uite de exemplu, in liceul nostru doamna psiholog face teste de orientare pentru cariera.Ar fi bine daca ai gasi un psiholog (la liceu sau in alta parte)sa faci niste teste.Sunt destul de relevante pentru ca sunt teste confirmate ca sa zic asa, aplicate nu prostii de pe net care ar putea fi puse acolo de oricine practic. Daca nu reusesti sa dai de un psiholog, gandeste-te la ce ai fost buna in 5-12, la ce obiecte si gandeste-te ce ti-ar placea sa faci, unde ti-ar placea sa te duci cu placere in fiecare zi.Bafta! :*

| relatioship a răspuns:

Sall,un domeniu ce se cauta si are viitor, daca ti si place atunci este ok.ex.domenii,informatica,bancar,mecanica...