| RalucaMariia a întrebat:

Buna TPU
Am tinut o dieta si am slabit 15 kg, acum 5 zile aveam 51.3 kg. De atunci am mancat foarte mult,ciocolata,pane prajeli etc si azi cand m-am cantarit aveam 50, 5 kg. De ce am slabit mancand asa?

3 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Pentru că ai fost mai activă sau pentru că cantitatea de calorii se depune în timp nu dintr-o dată

| Cenan a răspuns:

Slabirea prin dieta = distrugerea/dereglarea metabolismului
Pune mana si fa sport macar o data/de doua ori pe saptamana, si mananca normal, adica grasimi, legume, carne, lactate etc.
Am fost sportiv de performanta, dar acum fac sport doar din pasiune, asa ca stiu ce inseamna dietele.
Nu poti sa ai un corp sanatos infometandu-l.
Poti sa-mi asculti sfatul sau sa-l ignori.

| Violleta2022 a răspuns:

Intentionezi sa pui kilogramele alea inapoi?