| Ioanamaria45 a întrebat:

Am un prieten baiat la care tin destul de mult si am aflat astazi ca se muta in Germania de tot si ca este posibil sa plece poimaine si maine sa nu iasa.
El nu stie ca eu stiu ca se va muta, pentru ca am aflat de la altcineva si nu trebuia sa aflu, pentru ca el nu voia sa grupul nostru de prieteni sa stie, pentru ca ii va fi mult mai greu sa plece.
A zis ca a incercat sa nu se ataseze de noi si sunt super suparata pentru ca nu stie ca imi pasa super mult de el si nici n-am avut ocazia sa-l imbratisez de ramas bun. Iar daca pleaca poimaine, n-o sa mai apuc sa-l vad niciodata ca nu va veni in vacante si efectiv nu stiu ce sa fac si-mi vine sa merg maine peste el in casa.

1 răspuns:
| Stoichy a răspuns:

Ar trebui sa ii dai un mesaj si sa ii spui ca ai aflat ca sa ai ocazia sa il mai vezi odata. Sau sa mergi sa ii faci o surpriza si cumva sa afli de la el. Este o situatie dificila si trista. In care am fost si eu dar pana la urma fetita mea a venit la mine si cu toate ca ne-a fost greu am trecut si prin bune si prin rele acum totul este cat se poate de bine ai avem si un copil. Daca ai o varsta majota ar trebui sa vorbesti cu ai tai si sa le explici situatia, sa stii ca in Germania o sa duceti o viata mai buna.Sunt scoli mai bune, joburi bine platite si multe alte beneficii. Dar totusi nu e capat de lume, daca va iubiti cu adevarat o sa se pastreze relatia, dar si la distanta este dificil si cateodata da gres, depinde de voi. O sa va puteti vedea mai des decat crezi, nu e la capatul celelalt al lumii, il poti vizita. Cel mai bine ar fi sa l mai vezi odata si sa vorbiti 2, 3 ore despre asta. Daca va pot ajuta cu ceva, contactati ma. Stiu foarte bine ce inseamna asta. Noi am stat departe in felul asta 2 ani jumate, ne-am vazut decat de 2 ori pe an. Noroc ca ai nostri au fost de acord cu relatia noastra. Si desi a mea a fugit de acasa ca sa vina la mine pana la urma s au linistit apele. Mult noroc!