| alalaltbx a întrebat:

am un prieten de 5 luni. Il iubesc enorm de mult. El m-a inselat de 2 ori si l-am iertat, pe langa mai vorbea cu 3-4 fete poate chiar mai mult. Dupa ce am aflat, s-a potolit si mi-a zis ca pentru faptul ca l-am iertat conteaza mult si ca sunt singura fata din viata lui care a facut asa. Asta s-a intamplat acum 4 luni. Acum imi spune ca ma iubeste enorm si ca nu mai repeta greseala. Dar eu sincer nu am incredere si ma doare si acum ca m-a inselat cu 2 prietene de ale mele (colege de clasa). Ma doare si plang in fiecare seara. Din cate vad eu, nu prea ii pasa. Am ajuns sa iau pastile din cauza lui ca nu mai suport cand ma trateaza cu indiferenta, bea si uneori se mai uita dupa o fata. Nu pot sa il las pentru ca il iubesc mai mult decat ochii mei sad Vreau sa imi dati si mie un sfat ce as putea face sad Credeti ca se merita sa continui? Ma iubeste? Sa mai incerc?
Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, pentru inceput sunt curioasa cati ani ai? si sper ca o sa imi raspunzi dupa, parerea mea sincera este ca da poate tine la tine dar oricum nu merita sa stai si sa ierti un baiat care te-a inselat, pentru ca sti vorba aia: "lupu isi schimba parul dar naravul nu", imi pare rau ca trebuie sa spun asta dar este adevarul, in special ca te face sa suferi, chiar crezi ca o sa poti trai o viata intreaga langa un baiat care te face sa suferi si care te inseala, nu crezi ca viata este mult mai mult de atat?, cu siguranta nu e potrivit pentru tine, adica de ce sa fiti impreuna daca nu sunteti fericiti? o fata, o femeie ar trebui sa suporte doar durerea propriilor tocuri, daca u crezi ca merita si ca se poate schimba continua, iar daca nu nu, oricum sunteti doar de 5 luni impreuna, eu zic sa te gandesti mai bine inainte de a te implica mai mult pentru ca o sa ai doar de suferit. Incearca sa vb cu el sa vezi el ce zice, sau nu ii mai arata atat de mult ca il placi sa vezi ce o sa faca si oricum poate nu ai asa multe prietene si te simti singura, eu zic sa iti faci mai multe prietene, sa incerci sa vezi viata dincolo de un baiat, sa vorbesti cu mama ta, sa iti ocupi timpu cu alte lucruri, gandeste-te ca au trecut doar 5 luni si deja te-a inselat de 2 ori, eu zic ca nu e ok, dar tu stii cel mai bine, insa crede-ma ca daca te va urma dupa ce tu vei incerca sa o lasi mai moale inseamna ca te iubeste daca nu nu, la un baiat nu trebuie sa ii arati niciodata ca esti moarta dupa el deoarece toata lumea in special baieti alearga dupa ceea ce nu pot avea sau dupa ceea ce este mai greu de obtinut, iar cele doua cu care te-a inselat categoric nu le poti numi prietenele tale. Nu ti-ai dori ca prietenul tau sa te surprinda, sa faca gesturi dragute, sa iti aduca flori in loc sa te insele? si daca crezi ca nu o sa-ti mai gasesti alt baiat te inseli, incearaca sa iesi mai mult. Oricum gandeste-te bine, vezi daca merita cu adevarat, dar orice alegere ai face sa nu regreti dupa...

| alalaltbx explică (pentru NINAAAAAAA):

Buna, am 15 ani. Mersi de raspuns. Ce ar trebui sa stii e ca azi mi-a zis ca m-a inselat doar ca simte nevoia sa faca sex iar cu mine a zis ca nu vrea ca ma iubeste. I-am zis ca ma despart de el si a inceput sa planga sad Ce sa mai cred?

| NINAAAAAAA a răspuns (pentru alalaltbx):

Buna, tu trebuie sa stii cel mai bine, poate chiar tine la tine, tu stii...

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta nu este relatie.De ce nu vrei sa scapi de suferinta de care spui? Din cate se vede are in sange infidelitatea.Da-i papucii ca vei suferi si mai mult.Mai sunt baieti pe lumea asta.

| danutzu96 a răspuns:

Mai tarziu o sa faca mai rau. E clar ca ca o sa contiunue si tu o sa pangi in contiunare. Altul

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Nu se merita sa stai cu el daca te-a inselat deja de doua ori nu se va opri. Mai bine singura decatcu un asa baiat.

| qMiruq a răspuns:

Buna,
Parerea mea:
Nimeni nu iti poate spune daca te iubeste sau nu, lucrul acesta tu trebuie sa-l vezi prin modul in care te trateaza si se comporta cu tine, tu esti cu el zi de zi [sau mai rarut],deci numai TU iti poti raspunde la intrebari, daca te iubeste sau nu,daca merita sa mai incerci, sa continui, etc, tu il cunosti mai bine ca noi deci numai tu esti in masura de a lua aceste decizii.
Apropo un lucru concret iti spun sigur, {Lupul nu isi schimba niciodata naravul.}
"Lupul isi schimba blana, naravul ba!"
P.S, nu exista "nu pot sa il las", poti, dar nu vrei. Tine minte, exista baieti cat cuprinzi cu ochii, dornici sa te cunoasca si fii sigura ca daca nu va merge aceasta relatie, vei da peste altcineva care la fel il vei iubi, poate si mai mult, si vei ajunge din nou sa spui ca este viata ta si il iubesti mai presus de orice. Asa este viata un vesnic Deja Vu.
Si un ultim lucru, daca chiar nu vrei sa se strice relatia si crezi ca ai pentru ce lupta, cel mai bine este sa discuti cu el calm, intr-un mod comfortabil, fara tensiuni sau crize de gelozie, ii spui totusi ceea ce te apasa si faptul ca ar trebui ameliorata situatia pentru ca iti face rau.

Bafta si sanatate multa!

| TimTimy a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mai continuii aceasta relatie, caci doar tie iti vei face rau. Vei ajunge sa suferi degeaba tot mai mult. Cu cat vei pune punct mai repede va fi mai usor. Nu spun ca iti va fi foarte usor, dar parerea mea e ca mai bine acum decat mai tarziu. Din cate am citit, acest baiat are un obicei in a te insela. Tu ai ai aflat doar de 2 ori, dar nu poti stii ca nu s-a intamplat de mai multe ori. Iti urez bafta si ai grija in ceea ce vei facewinking!