| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten pe care il cunosc de 2 ani, e mexican si are 25 de ani (cu 10 ani mai mare decat mine). De la o vreme, am realizat ca m-am indragostit de el. Avem multe in comun si in plus, este tipul de baiat la care am visat mereu.
Nu stiu sigur, dar cred ca si el ma simpatizeaza pentru ca mi-a spus odata ca daca am sta in aceeasi tara, m-ar invita la un date si in plus, mereu mi-a facut complimente. Nu vreau sa intelegeti gresit, nu e un pedofil, e chiar copilaros si deloc pervers. Acum, as vrea sa-mi dati un sfat. Sa-i spun ca m-am indragosit de el, sau nu? Si daca da, cum as putea sa-i spun?

Răspuns Câştigător
| CaleMercury14 a răspuns:

Dupa kite am inteles voi komunicati virtualmai bine nu fa acest lucru>>>asta e parerea mea dar daca inima iti spune altfel fa respectiv by sper ca o sa iai o decize corecta in privintsa asta

9 răspunsuri:
| albina a răspuns:

Ai 15ani. Vorbeste cu cineva mai mare... daca nu uita-l pe tip. Nu pare rau intentionat, poate nici nu este, dar nu ai de unde sa stii. Gandeste-te la tine si la siguranta ta.

| PrecioussGirl a răspuns:

Vatsi cunoscut si face to face? sti cum arata si in realitate?
el e roman?
mai multe detalii...

| Kalyn a răspuns:

Eu am un singur lucru de spushappy...in Mexic sunt cele mai bine organizate retele de trafic de carne vie.

| deutSa a răspuns:

In locul tau as renunta la ideea de a-i spune lucrul asta. Nu stii ce ganduri are si ce fel de om este. Virtual, poti crea o alta imagine decat cea adevarata.Deci mai bine renunta si plus de asta, nu stii multe detalii despre el [ care intr-adevar sunt adevarate ].

| JajaAliensHere a răspuns:

@sTEF Am precizat ca este mexican. Da, ne-am vazut face to face pe webcam de mai multe ori.

| jojo_2491 a răspuns:

Nu stii niciodata cu cine vorbesti pe internet. daca-ti face placere vorbeste cu el, dar atat.nu accepta nici un fel de invitatie, oricat de binevoitoare ar parea si nu mai avea atata incredere in oricine. daca eu iti spun ca am 18 ani ma crezi? cum verifici daca ce spun eu e adevarat?

| PrecioussGirl a răspuns:

Cand am zis face to face m-am referit la realitate.
sa il vezi in fata ta, sa vezi cum se comporta etc.
parerea mea este sa renunti la el.
nu sti ce ii poate pielea, este si diferenta mare intre voi.
Nu avea incredere in personele de pe internet ca nu se stie peste cine dai si ce rau vrea sa iti faca.
Pentru binele tau eu zic sa asculti de sfaturile pe care le'am citit aici. si toti au dreptate happy.
Cine stie... te violeaza, sechestreaza si cine stie ce altceva straight face Doamne fereste... stai in banca ta!

| JajaAliensHere a răspuns:

@sTEFF ai mers prea departe, serios. Cum crezi ca ar putea sa ma violeze daca nici macar nu ne vom intalni in realitate?
@Kalyn Nu s-ar implica el in asa ceva, din moment ce are bani si studii. De unde stiu ca are studii? L-am vazut pe webcam in timp ce era la facultate, in pauza.
E o persoana educata, nu va mai inchipuiti ca toate persoanele de pe net sunt obsedate sexual.

| PrecioussGirl a răspuns:

Ma refeream doar la cazul in care o sa va vedeti, iar relatia o sa avanseze.
ok fa ce vrei happy.