| NighTMaRe_2943 a întrebat:

Am vazut ca multa lume au caciulite virgulita de la T si asa mai departe. Cum fac si eu sa am asa ceva? Este vreun program sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

CUM SCRII CU DIACRITICE !
Start > Control Panel > Click pe change keyboards or other input methods > Click Change Keyboards > Click Add > Cauti Romanian (Romania) > Keyboard > bifezi Romanian (Legacy) ...Enjoy !
Acum pentru a comuta rapid între cele doua limbi, depinde de care vrei sa o folosesti, , poti folosi combinatia ALT + SHIFT.
Bafta !

1 răspuns:
| Radioactive a răspuns:

Doamne sfinte, ălea se numesc diacrtitice, nu ''t cu virguliţă''. Poţi să îţi setezi tastatura pe română, ori să le copiezi de aici când ai nevoie: ă Ă î Î â Â ş Ş ţ Ţ.