| cristinairimia a întrebat:

Anul asta dau examenul de clasa a 8-a si m-am decis sa merg la liceul sportiv, insa parintii mei nu sunt de acord, spun ca "nu imi place cartea" si de aia vreau acolo.
¿Nu stiu ce ar trebui sa fac?
De vorbit cu ei n-am cum.
Help

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ne spui motivele tale, pentr care vrei sa mergi la un asemenea liceu.
Ai performante sportive la activ?

| aXy99 a răspuns:

De ce vrei la sportiv? La ce sport esti buna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ii cred si eu, iesi profesor de sport acolo, si iei 1000 ron pe luna.
1000 ron pe luna poti sa iei si ca paznic fara sa mai dea ei banii la facultate happy
Incearca sa intrii la fara plata, asa nu cred ca ar mai avea ce sa zica. Dar vezi ca daca pici examenele, pierzi locul fara plata.
Probabil ca parintii tai nu vad in asta un viitor pentru tine, si daca tot fac un efort sa se duca la munca, si sa iti plateasca tie cheltuielile si scoala, ca macar sa se merite, si sa faci ceva mai bun in viata.
Crede.ma ca nu se duce nimeni la munca de placere. happy si probabil vor sa merite daca tot te ajuta.
Chiar daca intrii la fara plata, tot ei trebuie sa iti cumpere haine, sa iti dea mancare, sa te tina sub acoperisu lor, sa plateasca intretinere, curent internet, tampoane, si alte minuni care le iei drept granted dar daca le aduni, nu sunt de colo.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Nu trebuie sa dai probe? Ca e vocational.
Fii directă cu ei. Spune.le de ce ai vrea tu sa mergi la acel liceu.Zi.le ca macar sa dai probele si dupa te mai decizi.