| Darksidebb a întrebat:

As avea o intrebare pentru baieti...prietenul meu are ziua de nastere vineri si ca si cadou nu i-am luat ceva siropos si bratari parfumuri etc.ca din astea i-am mai luat cu alte ocazii si i-am cumparat niste casti ca stiam ca isi dorea un model de casti mari de mai mult timp si i-am luat + un tricou si mai vreau sa ii iau un joc pentru pc neaparat ...si nu stiu ce as putea sa-i iau max de 60 lei (mentionez ca el se joaca Fifa si LOL cel mai mult si ii mai plac si jocurile cu masini.) Nu ma pricep deloc la jocuri video si habar n-am ce este popular acum.iar FIFA2016 e 200 lei si castile deja au avut un pret nu "mic". Va rog sa ma ajutati. Dau funda :*

1 răspuns:
| Bobby711 a răspuns:

In primul rand vreau sa iti zic ca prietenul tau e norocos ca te are si nu pre conteaza ce ii dai atata timp cat o faci din inima. Daca e asa ca mine cred ca l ai nimerit bine de data asta in fine nu asta conteaza sa trecem la faza cu jocul. Pai e putin mai complicata treaba in primul rand daca il cumperi in format fizic adica pe dvd de la un magazin fizic gen media galaxy va fi destul de scump mai ales jocurile noi si bune. Iti recomand sa il cumperi in format virtual. Daca ai auzit de steam de aici poti sa descarci jocuri fara sa primesti un dvd fizic sunt incarcate pe un server iar tu cand platesti sa il cumperi se descarca pe pc ca o melodie de exemplu. Pe steam sunt reduceri de cele mai multe ori deci vei cumpara la un pret mai mic sau poti incerca pe g2a aici sunt si mai mici preturile insa nu iti recomand sa o faci singura pentru ca cum ai spus si tu nu te pricepi. Tu ai bani lichizi deci daca vrei sa cumperi un joc virtual poti sa o faci cu cardul cu telefonul sau sunt in mall-uri si magazine gen kaufland niste tonomate cu touch la care poti sa platesti cu bani lichizi insa e complicat si habar nu am sa iti explic din moment ce nu am incercat. Mai bine ii iei alt ceva sau il pui pe el sa aleaga as putea sa iti spun jocuri dar ce te faci daca nu ii place? Fiecare are gusturi diferite baietii sunt cu jocurile cum sunt fetele cu parfumurile laughing eu cumpar un parfum pentru o fata doar cand nu am idei ce sa iau laughing ma duc la magazin si sunt ceva de genul dati mi si mie cel mai bun parfum de femei pe care il aveti laughing dupa care imi spune pretul si zic ok... cred ca il iau pe celalalt laughing in fine sper ca te am ajutat tongue