| AndraUnase a întrebat:

As dori daca se poate o lista cu rechizite si tot ce trebuie pentru clasa a 8 a. Multumesc! fundita pentru cea mai folositoare lista.

2 răspunsuri:
| any3la a răspuns:

Este foarte simplu.Iti trebuie caiete si mici, dar mai mult iti vor trebui caiete studentesti de romana si matematica, penar compus din pixuri ca nu cred ca mai scrii cu stilou, creion, guma, creioane colorate, bloc de desen cu acoarele etc. Ai putea pentru clasa a VIII-a sa-ti cumperi ghiozdan stil geanta. Sper ca ti-am fost de folos. Fundita?

| ChocolateAddict a răspuns:

In primul rand ai nevoie de caiete.Eu am optat pentru caiete studentesti anul asta.
9 caiete studentesti de romana(2 pentru romana, 1 pentru engleza, 1 pentru franceza, 1 pentru latina, 1 pentru geografie, 1 pentru biologie, 1 pentru istorie si 1 pentru civica)
4 caiete studentesti de matematica(1 de algebra, 1 de geometrie, 1 de chimie si 1 de fizica)
1-2 carnetele
Bloc de desen
penar
pixuri(poate gasesti un set cu pixuri rosii, albastre, negre si verzi)
Corector
Creioane normale
Markere colorate
Top de hartie
O trusa de geometrie
Coperti daca vrei.
gume de sters
ghiozdan/geanta