| Bya4U a întrebat:

AS dori sa stiu ce sa fac atunci cand cel mai bun prieten al meu vrea ca noi doi sa fim impreuna :-s. Eu il plac ca pe un prieten si nu stiu cum sa-i spun asta fara sa-l supar, pentru ca pe moment nu caut nicio relatie. Ajutati-ma, va rog!

2 răspunsuri:
| CryssCrySta a răspuns:

Explica-i ca nu vrei sa fi n nici o relatie momentan, nu te consideri pregatita si poate mai tarziu.

| Lockheart a răspuns:

Buna!happy Iti spun din proprie experienta ca uneori baietii se poarta prieteneste cu fetele doar pentru ca le plac dar le e frica sa recunoasca. Din pacate nu exista alta solutie in afara de aceea de ai explica ce simti cu adevarat. Acest lucru il va rani probabil dar daca tine cu adevarat la tine va intelege si mai mult ca sigur va incerca sa pastreze o relatie de simpla prietenie cu tine.happy Sper ca te-am ajutat!