| Kate123 a întrebat:

Buna,TPU! As dori si eu niste statusuri despre cei mai buni prieteni.Cele mai multe si mai frumoasa primesc fundita!love struckwinking

Răspuns Câştigător
| Petruta99 a răspuns:

Nu putem fi prieteni, daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte… si micile greseli…
Fara ras, viata e lipsita de culoare. Fara curaj, viata e greu de trait. Fara dragoste si prietenie, viata e lipsita de speranta. Fara prieteni ca tine, viata e imposibil de trait.

Cand am plans, mi-ai alinat suferinta si mi-ai sters lacrmile de pe obraz; cand am ras, ai fost ecoul rasului meu; cand am zambit, pe fata ta a inflorit un suras; cand mi-am pierdut speranta, ai fost alaturi de mine si m-ai sprijinit; cand am urcat pe culmile succesului, tu ai fost cel care mi-a dat aripi; cand rataceam debusolata, nestiind pe ce cale sa apuc, tu mi-ai luminat calea… Cum as putea vreodata sa-ti multumesc pentru toate acestea? Inca o viata de-as avea, tot nu mi-ar fi de ajuns sa-ti intorc bunatatea. Iti multumesc ca existi si ca esti prietenul meu…

Tu esti floarea rara, floarea mea de colt, pe care am zarit-o pe culmi, dar n-am fost in stare sa ma urc pana la acele inaltimi ametitoare sa o culeg. Pe cat de frumoasa si unica erai, pe atat de inaccesibila… Tot ceea ce mi-a ramas acum este sa te invalui cu prietenia mea, calda si plina de devotament. Si sa te ud cu lacrimile mele…

Daca suferinta striga, suferinta adanca este muta.Toata lumea aude strigatul de deznadejde, numai prietenii il asculta. Dar cei mai buni prieteni asculta si ceea ce ramane nerostit…

Vorbele dulci sunt usor de spus, lucrurile dragute sunt usor de cumparat, dar prietenii sunt greu de gasit. Viata se termina cand tu renunti sa mai visezi, speranta moare cand tu incetezi sa crezi. Dragostea se termina cand tu incetezi sa mai tii la cineva, prietenia se sfarseste cand tu nu mai imparti cu altii ceea ce este al tau. Cand te lasi amagit de iluzia ca-ti esti suficient tie insuti. Ca sa pastrezi dragostea, invata sa iubesti neconditionat. Pentru a-ti tine prietenii aproape, invata sa daruiesti fara motiv, pentru ca te vei bucura de zece ori mai mult de tot ceea ce ai…

Intotdeauna prietenia adevarata e durabila si statornica, chiar daca viata ne face sa nu mai avem timp sa visam ca altadata. Important este ca tu esti langa mine atunci cand am nevoie de tine. In momentele grele, tu ma incurajezi, ma sustii si ma ajuti sa ma ridic. Tu esti cel care imi da echilibrul si linistea interioara de care am atata nevoie. Nu stiu ce m-as fi facut fara prietenia ta.

Dumnezeu sa iti dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas, un raspuns la fiecare intrebare si un prieten adevarat in fiecare grea incercare la care te supune viata…

2 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| andreea18ish a răspuns:

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI
*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.
*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.
*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui.

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg prietenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Un prieten este un singur suflet impartit intre doua trupuri!

| Petruta99 a răspuns (pentru andreea18ish):

Nu putem fi prieteni, daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte… si micile greseli…
Fara ras, viata e lipsita de culoare. Fara curaj, viata e greu de trait. Fara dragoste si prietenie, viata e lipsita de speranta. Fara prieteni ca tine, viata e imposibil de trait.

Cand am plans, mi-ai alinat suferinta si mi-ai sters lacrmile de pe obraz; cand am ras, ai fost ecoul rasului meu; cand am zambit, pe fata ta a inflorit un suras; cand mi-am pierdut speranta, ai fost alaturi de mine si m-ai sprijinit; cand am urcat pe culmile succesului, tu ai fost cel care mi-a dat aripi; cand rataceam debusolata, nestiind pe ce cale sa apuc, tu mi-ai luminat calea… Cum as putea vreodata sa-ti multumesc pentru toate acestea? Inca o viata de-as avea, tot nu mi-ar fi de ajuns sa-ti intorc bunatatea. Iti multumesc ca existi si ca esti prietenul meu…

Tu esti floarea rara, floarea mea de colt, pe care am zarit-o pe culmi, dar n-am fost in stare sa ma urc pana la acele inaltimi ametitoare sa o culeg. Pe cat de frumoasa si unica erai, pe atat de inaccesibila… Tot ceea ce mi-a ramas acum este sa te invalui cu prietenia mea, calda si plina de devotament. Si sa te ud cu lacrimile mele…

Daca suferinta striga, suferinta adanca este muta.Toata lumea aude strigatul de deznadejde, numai prietenii il asculta. Dar cei mai buni prieteni asculta si ceea ce ramane nerostit…

Vorbele dulci sunt usor de spus, lucrurile dragute sunt usor de cumparat, dar prietenii sunt greu de gasit. Viata se termina cand tu renunti sa mai visezi, speranta moare cand tu incetezi sa crezi. Dragostea se termina cand tu incetezi sa mai tii la cineva, prietenia se sfarseste cand tu nu mai imparti cu altii ceea ce este al tau. Cand te lasi amagit de iluzia ca-ti esti suficient tie insuti. Ca sa pastrezi dragostea, invata sa iubesti neconditionat. Pentru a-ti tine prietenii aproape, invata sa daruiesti fara motiv, pentru ca te vei bucura de zece ori mai mult de tot ceea ce ai…

Intotdeauna prietenia adevarata e durabila si statornica, chiar daca viata ne face sa nu mai avem timp sa visam ca altadata. Important este ca tu esti langa mine atunci cand am nevoie de tine. In momentele grele, tu ma incurajezi, ma sustii si ma ajuti sa ma ridic. Tu esti cel care imi da echilibrul si linistea interioara de care am atata nevoie. Nu stiu ce m-as fi facut fara prietenia ta.

Dumnezeu sa iti dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas, un raspuns la fiecare intrebare si un prieten adevarat in fiecare grea incercare la care te supune viata…