| Kaulytz_Damon_1999 a întrebat:

As dori si eu sfaturi /cum sa nu imi mai pese de nimeni? Adica vreau sa spun ca daca vad pe cineva suferint material sau fizic sau emotional imi pare tare rau de el si ma uit asa la unii oameni si mare foc au de el Vreau sa stiu cum pot sa fiu si eu indiferent. Sau daca imi pasa prea mult de cineva cum fac sa nu mai imi pese? As vrea sa fiu mai indiferent pun prea mult la sflet etc...Deci as vrea cateva sfaturi.
Cele mai bune si mai multe si care au si linkuri primesc Funda big grin. Va rog! Multumesc anticipat big grin!

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu incerca sa fi asa! Doar daca nu vrei sa semeni cu un animal! Asta ne face oameni buni cu constiinta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Animalele sufera si pun mai mult suflet ca noi. Noi suntem niste fiinte egoiste, din punct de vedere al emotiilor animalele ne sunt superioare in mod clar.

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil vorbesti in numele tau si a prietenilor tai...

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Prin ceea ai ce ai scris demonstrezi ca ceea ce am zis mai sus e adevarat. Ne credem superiori dar nu suntem, avem de invatat de la animale.

| BlueViP a răspuns:

Tu vrei sa fi indiferent, dar asta are un pret. Indiferenta vine la pachet cu nepasarea si nimic nu o sa-ti mai trezeasca interesul. Uneori e mai bine sa iti pese

| Kaulytz_Damon_1999 explică (pentru BlueViP):

Uneori nu tot timpul si da stiam ca indifernta vine la pachet cu multe chestii dar...

| alexandru11111 a răspuns:

Depinde si de firea ta. daca esti sensibila asa esti u, nu cred ca te poti schimba asa imd. uite poate te ajuta http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=35839&forum=4&0 :) fundita?

| Corynna13 a răspuns:

De ce ai vrea sa schimbi asta? Ai un dar aparte, nu oricine pune suflet in orice lucru! Nu schimba asta la tine. De ce ai vrea sa scapi de un lucru bun si pe care poate nu ai mai putea sa il recapeti? Oameni ca tine nu intalnesti oriunde. Ramai asa pentru ca vei avea parte de lucruri foarte bune in viata de pe urma acestuia!