| RadXx a întrebat:

Buna TPU as vrea sa ma ajutati sa-mi fac o papusa vodoo daca se poate dati-mi un ghid un romana sau spuneti din gura voastra adica materiale ce ritual sa fac etc etc mersi :X:X funda +3 voturi

Răspuns Câştigător
| DaNuTzZ_1016 a răspuns:

Contrar asteptarilor, nu este nevoie de un ritual bine stabilit, fix, farmecele voodoo sunt relativ usor de facut, insa periculoase, putand avea consecinte grave, persoana careia ii este destinat raul putand suferi chiar mai mult decat ti-ai inchipuit.

Papusile voodoo pot fi facute si din ceara sau din material textil. Nu prea conteaza materialul atata timp cat reprezinta persoana respectiva si cat este rezistent la infigerea acelor. De asemenea, pentru o forta mai mare a blestemului in compozitia papusii poate fi inclus ceva care apartine victimei, sau pe fata ei poate fi lipita o poza.

In timp ca faci papusa trebuie sa-ti versi toata ura pe ea, imaginandu-ti ca este chiar persoana pe care o urasti, repetandu-i numele pe un ton nervos. In fine... daca ai o aura puternica ai toate sansele ca totul sa mearga perfect. Dupa ce papusa este gata se pot infige ace in ea. Un ac infipt in cap duce la nebunie, iar unul infipt in piept, la moarte.

De obicei papusile se pun intr-un copac, legate de crengi, se mai pun la rascrucea a doua drumuri... sau se ascund chiar in casa victimei, intr-un loc intunecos, unde nu ar putea fi gasita.

1 răspuns: