| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma despart de prietenul meu, dar nu stiu cum sa o fac.Am incercat astazi sa ma despart de el dar nu am reusit. Nu stiu ce as putea face sau ce as putea sa-i zic sa nu-l fac sa sufare. Suntm impreuna de ~6 luni. La inceput tineam foarte mult, aveam o incredere oarba in el, dar pe parcurs toata aceasta dragoste s-a spulberat, pentru ca m-a inselat, mintit pot spune ca la un moment dat m-a calcat in picioare, dar de fiecare data l-am iertat. In ultima perioada se comporta foarte frumos, dar eu nu mai simt nimic pentru el. As vrea foarte mult sa ne despartim, dar nu vreau sa-l fac sa sufere sau poate sa ma jigneasca...As vrea sa ma ajutati cu un mic sfat. Multumesc!

P.s eu am 17 ani iar el 18.

Răspuns Câştigător
| MyaEmy a răspuns:

Este un lucru foarte frumos ca l-ai iertat de atatea ori sa ca te gandesti sa-i nu-l jignesti dar gandeste-te putin, daca el te iubeste cu adevarat de ce te-a inselat, mintit, calcat in picioare? Asta iti pot spune sigur ca nu este iubire..nu conteaza cat timp ati fost impreuna atata timp cat relatia voastra nu s-a bazat pe dragoste adevarata, sinceritate si respect.Eu zic sa te desparti de el cat poti de repede si sa nu mai amani nici o ocazie de a-i spune asta.
Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ai cum s-o spui fără să-l răneşti. Fi directă, spune-i că simţi că numai merge, că nu poţi să mai ai încredere în el din cauza trecutului.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii sincera si spune-i. Nu merita sa suferi din cauza altor persoane. Gandeste-te la tine, ca nimeni altcineva nu o va face!

| Flaviia16 a răspuns:

Spune-i adevarul chiar daca doare happy Mai bine mai devreme de cat mai tarziu!

| MyaEmy a răspuns:

Cu placere kiss