| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...As vrea sa stiu cum as putea sa imi fac prieteni noi...Nu sunt o fire prea sociabila dar as vrea sa schimb astahappy.Cum sa ma imprietenesc cu oameni pe care nu-i cunosc? Putin ajutor happy. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, trebuie in primul rand sa renunti la timiditate, deoarece nu prea poti lega prietenii c-o fire mai retrasa. Trebuie sa incapati incredere in tine. Daca nu esti chiar genul care sa se poata baga in seama cu o persoana, atunci cunoaste oameni noi de la cunostintele care le ai deja. Fi sincer si zambitor, deschis, si nu face diferente. Vorbeste calm, tare si raspicat cu toata lumea, dar evita sa minti, pentru ca stii cum e, toti avem tendinta de a mintii la o prima discutie, pentru a parea mai interesanti, mai minunati etc. dar acest lucru poate costa intr-o viitoare prietenie, deoarece sinceritatea este o calitate foarte importanta.
Cam atat, restul sta si-n faptul cum ai fost educat si crescut. De exemplu, daca parintii tai sunt de felul lor mai. retrasi, si nu leaga prea multe prietenii, atunci e normal ca tu care ai convietuit atata timp cu ei sa fi mostenit acest lucru.
Succes!

| RedAppLe a răspuns (pentru Adry05):

Multumesc frumos de sfathappy Intr-adevar parintii mei nu leaga prea multe prietenii.Au putini prieteni dar foarte buni...ca si o a doua familie happyCat despre sinceritate laughing nu prea le am cu mintitu...adica ma incurc cand vine vorba de minciunahappy Inca odata mersi pentru sfat >big grin

| Adry05 a răspuns (pentru RedAppLe):

Cu mare placere! In legatura cu mintitul, am scris-o intr-un mod general, n-am zis ca tu ai mintii, mai ales ca nici macar nu te cunosc. happy