| JustGlory a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa invat repede formulele la matematica. Sunt in clasa a 8-a si vreau sa-mi maresc media! Dau fundawinking

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa le repeti de foarte multe ori si vei vedea ca intr-un final o sa le memorezi.

| RAY a răspuns:

Invata pe sesiuni pe mai multe ore si putin pe fiecare sesiune repetare de mai multe ori

20 de minute de sesiune ori 4 ori sa vezi ce te va ajuta, in fiecare sesiune inveti ceva nou dar putin la sfarsit iar recapitulezi totul

| OnuOnulică a răspuns:

Sfatul meu e să le scrii până le înveți. Eu întodeauna când învățam ceva scriam lecția pe o foaie de câteva ori până o învățam pe derost.