| Adelina_Iuliana_1998 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu daca modelele trebuie sa renunte la scoala? Sa-u daca trebuie sa lipseasca.Am 14 ani..si vreau sa ma inscriu la modeling.

1 răspuns:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu trebuie sa renunte neaparat la scoala insa trebuie sa-si faca timp pentru amandoua.Cu siguranta va fi foarte greu la inceput,pana te obisnuiesti si probabil o sa lipsesti considerabil de la scoala.Din ceea ce au declarat majoritatea modelelor, au facut cursuri la ele acasa, si-au anjagat profesori pentru a nu ramane in urma cu lectiile iar in cele din urma s-au vazut nevoite sa renunte la scoala. Daca te simti in stare sa o faci si pui foarte multa baza pe lumea modelingului, atunci inscrie-te, insa asta nu este o ..meserie care sa dureze toata viatahappy. Decizia iti apartine.Pa-pa!happy