| didisor112000 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va adresez o intrebarethinking ce parere aveti de persoanele care raman repetente?happy

8 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Asa e in Romania, e aiurea si toti fac misto de tine daca ramai repetent. mai bine scoti un 5 si mergi mai departe daca nu ai inteles nimic. In alte tari nu este nicio rusine, daca nu ai inteles mai repeti odata materia ca sa nu mergi ''bota'' in anul urmator. Aici toti o sa faca misto de tine daca ramai. Mda... tara de cacao.

| Mangustă a răspuns:

Asta. http://9gag.com/gag/aNenYgb
Pe majoritatea îi doare în cele mai personale locuri dacă trec sau nu. Ori sunt atât de proști încât oricât le-ai bagă informația pe gât nu o vor putea înțelege, ori pur și simplu le e silă să învețe sau măcar să ia o notă de trecere.
Ambele categorii au un viitor strălucit ca și măturători sau la munca cu ziua.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt niste lenesi si nesimtiti

| Musique a răspuns (pentru suntserios):

Zici?
La cei care au probleme te-ai gândit?
Sunt copii care au dizabilități, copii "proști" și nu în sensul în care noi îl facem pe cel mai bun din clasă prost pentru că nu ne-a zis răspunsul la întrebarea a 3-a.De cele mai multe ori, nici măcar părinții nu-și dau seama, cel puțin nu la timp, de faptul că, copilul lor nu face față.
Acei copii necesită ajutor, nu au nevoie de jignirile tale.
Bineînțeles, sunt și "leneși" dar și ăia trebuie motivați, nu să fie numiți "nesimțiți".

O zi frumoasă. happy

| suntserios a răspuns (pentru Musique):

Copii cu probleme sunt alta discutie, sigur nu era vorba de ei aici, restul sunt doar nesimtiti si lenesi.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Nu este bine, invata si tu sa nu ramai repetent pentru ca este aiurea sa mergi de 2 ori in acelasi an.
Gandeste-te la colegii tai ce parere vor avea asa ca lupta nu te lasa asa usor.
Te pup, pa pa! :*

| Dennii14 a răspuns:

Buna.
Pai nu am o parere prea buna in legatura cu ei deoarece daca ramai o data repetent inseamna ca nu ai invatat destul si atunci restul colegilor te iau de " prost" si isi bat joc de tine. Cel mai bine ar fi sa inveti sa treci clasa chiar si cu 5.

| Methaallaid a răspuns:

Se pare că acele persoane nu se străcuiesc destul sau nu-și dau interesul deloc pentru școală. Nu mergi la școală pentru colegi, acele persoane au uitat că școala e pentru a învăța -.-".