| namnume97 a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu niste bancuri foarte, foarte amuzante!
Cine da cele mai multe Funda!
p. s nu vreau site-uri

1 răspuns:
| noglases1 a răspuns:

O broscuta testoasa se urca in varful unui copac si cand ajunge in varf se arunca in gol.
Se repeta faza de vreo doua ori...intre timp, pe o creanga alaturata, 2 pasari vorbesc:
Iubito,nu crezi ca e timpul sa-i spunem ca e infiata?

Intrebare: Care este organul sexual al unui elefant?
Raspuns: Piciorul
Explicatie: Daca te-a calcat, te-a f***t
Intra un om la magazinul Harrod's. Se duce omul la vanzator si-l intreaba: Scuzati-ma, aveti conserve din fund de elefant?
Vanzatorul, nestiind ce sa faca, deoarece asa ceva nu aveau pe stoc,se sfatuieste cu ceilalti vanzatori. Dupa un timp, se intoarce la om cu o conserva. Omul o ia, plateste, si deschide conserva. Era goala. Se plange vanzatorului:
-Dom'le, fii atent,conserva e goala!?!
-Dar eu ce sa fac, domnule, daca ati numerit gaura?

UN PUI DE ARICI SE PIERDE, INTR-O SEARA PRIN GRADINA. TRIST, SE PLIMBA DE ICI-COLO, DUPA CARE SE CIOCNESTE DE UN CACTUS SI ZICE PLIN DE SPERANTA:
-MAMA, TU ESTI?

Doi sherpi in pat:
Sherpoaica: - Sssharpe, ssspune-mi ceva excitant.
Sharpele: - Sssula!
Sherpoaica: - Da' zi cu "P".
Sharpele: - Sssupa!

I: De ce are ciocanitoarea cioc?
R: Sa nu se dea cu capul de copac.

- Doamna profesoara, am prins doi iepuri.
- Vii?
- Vii!
- Presupun ca a fost greu! Cum i-ai prins? Cu o capcana?
- Nu, regulandu-se!

Tata iepure vrea sa-si invete copilul cum se inmultesc iepurii. Aliniaza 4 iepuroaice si zice:
- Uite fiule 1; 2; 3; 4
- 1...
-Nu, mai repede ca dispare rasa!
- 1; 2; 3; 4; 5 OOPS, scuze tata!

Un american catre un roman:
-Da-mi otel si iti fac cel mai mare port-avion din lume...
Da romanu`
-Da-mi-o pe sor-ta si iti fac tot echipajul.

Era o zi superba de vara si indianul se intorcea acasa
pe un cal alb, inspumat. In vale indianca spala rufele
linistita. Si cum vine indianul in viteza opreste calul chiar pe marginea vaii.
Dintr-o data o roca mare de calcar se desprinde si se
rostogoleste pana ajunge la indianca si o face varza, la
care indianu':
- Vai, e a treia masina de spalat pe care o strica calcaru'; trebuie sa-mi iau Calgon!
Concluze: Masina de spalat traieste mai mult cu CALGON!

un naturalist ia un purice si ii spune sa mearga
puricele merge.
naturalistul ii taie picioarele. zice mergi.
puricele nu merge.
naturalistul noteaza:
dupa ce i se amputeaza picioarele, puricele nu mai aude.