| SuPrΔDozΔ a întrebat:

As vrea si eu un sfat in legatura cu un relatia pe care o aveam! Am luat decizia de a lua o pauza pentru ca vreau sa ma gandesc cum o sa ne fie pe viitor! Problema e ca ne certam foarte mult si avem gandiri diferite! Si cu toate ca avem mici divergente eu il iubesc! Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mălinaaaaaaa1235742 a răspuns:

Parerea mea este ca o cearta nu poate sterge sentimentele.Toate cuplurile se cearta.In cazul tau, daca certurile sunt banale, incearca sa treci peste si sa mai acorzi o sansa...nu uita:poate fi marea ta iubire

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iti recomand sa intrati in pauza mare, timp in care fiecare sa-si vada de treaba lui.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu sunteti compatibili. Certurile umbresc si cea mai pura dragoste. Sentimentele voastre nu vibreaza la unison, ceea ce face ca "muzica' iubirii sa scoata zgomote in loc de sunete placute. Ar fi cazul ca fiecare sa-si caute perechea adevarata.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Cica cei diferiti se atrag, dar nu se atrag pentru totdeauna. Daca certurile sunt dese nu e un semn bun.