| Mussete a întrebat:

Aşi dori câteva fraze prin care să-mi spuneţi ce înţelegeţi voi prin competiţie :3. Vreau multe raspunsuri.Voi da fundă, desigur happy

Răspuns Câştigător
| 克里斯提 a răspuns:

Competitia este acel lucru cand oamenii se intrec pentru a demonstra superioritate.Competitia este cand iti doresti sa fii mai bun ca ceilalti si vrei sa o demonstrezi happy

3 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Competitie inseamna cand doi sau mai multi oameni se lupta pentru ceva.De ex pentru a castiga masina 3 oameni o sa vina la competitie.Ei o sa incerce sa castige masina.Asta e competitia.Cand cineva lupta pentru ceva.

| iRobby a răspuns:

Competitia este un fel de concurs, unde 2 sau mai multe persoane se lupta pentru ceva. De exemplu, emisiunea "Jumatatea Mea" a fost o competitie, adica, cateva cupluri s-au luptat sa castige o Masina.

| xXDanXx a răspuns:

Competitia este lupta intre 2 sau mai multe persoane care urmaresc acelasi rezultat