| xPinkSunShine a întrebat:

Aveti niste idei pentru o compunere cu titlul "Povestea unei frunze"?
Niste idei, niste expresii
Va rog mult!
Dau Fundita la primul raspuns bun.
Iar la celelalte : Folositor, Inteligent

Va rog mult!
Merci!

Răspuns Câştigător
| Radioactive a răspuns:

Pai, ai putea incepe cu o descriere de toamna(logic, vorbesti si despre frunze) si apoi scrii de frunza ca a fost purtata de vant prin multe locuri, poti sa bagi si un dialog cu vantul, iar apoi, cand vine iarna, frunza e acoperita de zapada_bagi si tu o incheiere mai trista, vantul o cauta si nu a mai putut sa o gaseasca.

Succes!

4 răspunsuri:
| Emii a răspuns:

Pai povestesti cum frunza paraseste copacul, si descrii acolo drumul ei pana jos pe sol. Dupaia vine iarna, zapada o acopera si moare incet-incet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu o idee.Citeste mai mult FETITO si fa-ti vocabularul mai BOGAT! nu ai nevoie de SERVITORI trebuie sa ti-o faci singur/a! Asa ca pune mana pe carte! Ai inteles. Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descri iarna

| GodOfWar21 a răspuns:

Eu zic ca raspunsul lui 4EverAndNever e cel mai bun.Si eu l-am urmat. E excelent