| Lucasss a întrebat:

Buna TPU, azi am primit rezultatele de la En. Am fost convins de faptul că voi lua peste 8 la limba română, dar am luat 7.20, am discutat cu profesoara de la clasa și mi-a corectat și ea peste 7, 20 așa că am decis sa depun contestație, sunt foarte stresat, căci toți îmi spun că îmi va scădea nota. La alte simulări luam 9, 50; 9; 8, 90 mai exact note mai mari. Credeți că are sens să mă îngrijorez?
P.S: fără mesaje răutăcioase, mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Daca stii ca ai facut mai mult, foarte bine ca ai facut contestatie. Eu cred ca o sa iei mai mult dupa contestatie. Slabe sanse sa iti scada, nu va mai temeti de asta, sunt foarte rare cazurile in care se scade ceva

| AndaAlexandra a răspuns:

Dacă ești absolut convins că ai făcut mai mult de 7.20 e bine că ai făcut contestație. Nu trebuie sa te stresezi. Nu întotdeauna se scade nota.