| oanazuzi a întrebat:

Buna TPU azi dau un test la mate cred ca testul este foarte greu si nu stiu daca am inteles ce am invatat mi-e frica trebuie sa fiu calma sa nu am emotii? daca fac asta voi rezolva testul?

Răspuns Câştigător
| DAC a răspuns:

E un test obisnuit, stai linistita.O sa mai ai ocazia sa mai treci prin aceste teste, si nu neaparat ale scolii.
Pai, bafta la test si sa te intorci cu 10! happy

3 răspunsuri:
| Alice a răspuns:

Da b-).
si eu azi am simulare de la 12:00-14:00 am si eu niste emotii.
dar ma calmez si totul va fi ouchei:*.
multa bafta.
o sa iei nota mare, stai calma:*

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Trebuie să înveți să-ți controlezi emoțiile, Oanazuzi. Sunt doar exerciții de voință pe care, cu timpul le vei stăpâni. Ai învățat? Felicitări! E firesc să ai ceva emoții, dar nu până într-acolo încât să te pierzi total. După ce ai să afli subiectele, stai câteva minute în care încerci să te aduni, apoi le citești cu atenție și începi să le rezolvi intâi pe cele mai ușoare. Continui apoi cu cele mai dificile. Totul depinde de tine Oanazuzi! Mari succese!

| KaTtY a răspuns:

Trebuie sa inveti si sa nu ai emotii
sper sa iei 10 la test
bafta