| anonim_4396 a întrebat:

Azi la mate am luat un 5... primul meu 5.SI mooor. Ai mei nu stiu si eu am planuit sa nu le spun pana nu i-au note mai bune la mate. Dar, azi diriginta a zis ca pana joi sa avem lucrarile si carnetele semnate ca de nu ne scade un punct la purtare, ce-a ce e naspa.Acum trebuie sa ma gandesc cum sa le spun parintilor care sunt foarte de treaba cu mine, dar ma cearta rau la note proaste sad. Va rog un sfat ceva, dau funda si voturi happy

1 răspuns:
| oDoddeX a răspuns:

Uite si eu invat destul de bine (la unele materii) dar farintii sunt parinti nu ar tr sa te certe pentru un 5
se scoate... cu vreo 2-3 de 10winking si daca la tine 5 ii nota mica sigur o sa iei 2-3 sau mai multi de 10 happy