| Mihnea2007 a întrebat:

Buna TPU! Băi băieți am o problemă mare.Am un prieten mai mic nițel vreo 14 ani care a căzut în aceași plasa că mine....Nicotina.Eu am fumat vreo 1 an jumate dar după am realizat că nu merită să îmi distrug plămâni și m-am lăsat.Ei bine prietenul asta al meu tocmai ce a descoperit fumatul și astea.Eu care am trăit experiența și cât de greu e sa te lași și toată povestea asta incerc sa ii spun că nu merită dar nu mai știu ce să îi zic.Are cineva o idee cum as putea sa ii spun sa lase țigara și să relaizeycat de rău îi face

Răspuns Câştigător
| Benji1848 a răspuns:

N ai ce face, in viata nu poti sa ajuti pe toata lumea. Lasa l sa si faca dambleaua ca si el probabil o sa isi dea seama. Nu l marginaliza ca asta ii va face viciul doar mai puternic. Incearca sa i explici de mai multe ori de ce nu trebuie sa o faca. Daca dupa un timp il vezi ca nu vrea sa se lase incearca sa l indrepti spre snusuri. NU SUNT MAI SANATOASE dar macar nu face cancer la plamani ca face la gura laughing

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Defumoxan de la farmacie.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-l parintilor lui si rezolvi problema.

| 1onur a răspuns:

Spune-i că dacă nu se lasă de prostile alea o să ajungă rău de tot. O sa rămână fără dinți și amigdalite.

| ZappyTV01 a răspuns:

La parinti lui urgent ca cine stie daca face ceva mai grav!