| julie71010 a întrebat:

Buna TPU
Balanta cu care dintre zodiile capricorn si balanta se potriveste cel mai bine?

4 răspunsuri:
| AstroAlex59 a răspuns:

Salut, iti pot da niste informatii generale dar acestea s-ar putea sa nu fie valabile pentru fiecare individ. Imi poti triimite mesaj in privat cu datele tale si datele celor dai astfel o sa ai rezultatul personalizat nu general.
Datele sunt: Ziua nasterii, luna, anul, ora minutul, localitatea. acestea sunt indispansabile unei analize exacte, terbuie datele tuturorwinking

| julie71010 explică (pentru AstroAlex59):

22 octombrie 1998, ora 10:00, targu-mures. mersiwinking

| AstroAlex59 a răspuns (pentru julie71010):

Compatibilitate intre zodiile
Balanta - Balanta

Dat fiind ca nici unul din voi nu îsi exteriorizeaza prea mult sentimentele, relatia ar putea s-a cam schiopateze din când în când. Balantele nu prea se implica, pentru a nu fi ranite mai tarziu, dar, într-o relatie cu o alta Balanta, neimplicarea la patrat poate duce la stagnare. Mai ales din punct de vedere sexual, unde amândoi ar trebui sa încercati sa fiti mai relaxati, mai putin rezervati.

Cum semnul Balantei este cel al parteneriatului si, prin extensie, al casatoriei, probabil ca deja va gânditi la maritis sau însuratoare. Bine ar fi sa stabiliti întâi când si unde va întâlniti data viitoare : o sa va ia destul timp chiar si asta.

Pe scurt, o relatie care poate merge daca fiecare îsi da seama ca exact ceea ce nu-i place la partener îi lipseste si lui.

Compatibilitate intre zodiile
Balanta - Capricorn

Într-o relatie de lunga durata cu un Capricorn, ai sa observi adesea cum reactioneaza la schimbari. Spre deosebire de tine, nu numai ca nu prea îi plac, dar adesea le si evita. Este semn de Pamânt si rezistenta inerenta elementului sau îl face sa prefere situatiile clare, cu desfasurare exacta, si sa fie adesea chiar un pic cam speriat de schimbari (sau sa intre-n panica pentru fleacuri).

În concluzie, o relatie care poate merge daca Balanta îsi foloseste entuziasmul si-si mai scoate Capricornul prin lume, pe la distractii, sau se straduieste sa alunge plictiseala. Dar, revenind la elemente : Aerul (elementul tau) închis în pesteri, caverne, grote (Pamânt) capata un miros cam acru si, cum gaseste o deschizatura, pleaca si nu se mai întoarce.

| AstroAlex59 a răspuns:

As putea fi extrem de exact daca mi-ai da si datele partenerului exact ca la tine astfel toata calcularea s-ar rezuma doar la voi doi