| Pandemic a întrebat:

cam cum sunt orele de chimie si fizica la un liceu de stiintele naturii(greu\usor)? Sau ce liceu imi puteti recomanda(cava cu mai putine ore de chimie, mate sau fizica). cu o medie intre 7-8.50.

1 răspuns:
| AnMa a răspuns:

Buna! Daca doresti sa urmezi un "liceu" unde faci mai putine ore de fizica matematica si fizica, nu trebuie sa mergi la un liceu anume, ci la un profil anume si anume: stiinte sociale sau filologie. Intr-adevar trebuie sa gasesti un licue care sa aiba un acest profil, dar majoritatea au.La clasele de filologie/stiinte sociale se intr cu medie mai mica decat la mate-info sau stiinte alte naturii. Daca nu vrei pe aceste doua profile te poti orienta la turism, alimentatie...acum depine foarte mult de ce licee sunt la tine in oras si ce profile ai la dispozitie. Daca esti clasa 8-a sigur o sa primesti o brosura cu toate liceele de la tine din oras si cu ultima medie de admitere din anul precedent si asa o sa iti poti face o idee. Succes!