| Yonutz_8580 a întrebat:

Care este mai bun Naruto sau Sasuke? Funda +vot la restul!

32 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Pai: sunt cam la fel.Naruto are vulpea cu 9 cozi care ii ofera multa putere, dar Sasuke are blestemul de la Orochimaru, care e cam la fel de puternic.
La ce priveste aspectul si strategia de luptail favorizez pe Sasuke
La ce priveste modul de a lupta Naruto e mai bun.
Poti trage chiar u concluziile

| pwp a răspuns:

Pai Naruto, pentru ca el nu s-a nascut inzestrat cu puteri ca Sasuke!
el munceste sa-si implineasca visul, acela de a deveni hokaghe!

bye-bye

| Ciprian a răspuns:

Eu cred ca Naruto, desi multi spun ca Sasuke.

| vis a răspuns:

Naruto de aia se si cheama asa desenea nu crezi?happy

| KaRa23S a răspuns:

Sasuke il ador, naruto e bun ca a avut noroc, deci sasuke clar

| Bubu_Andreea_2000 a răspuns (pentru KaRa23S):

De fapt nu ca a avut noroc ca asa putem cataloga ca si Sasuke cu ajutorul blestemului lui Orochimaru si a clanului său, daca nu ar fi avut Sharingan el cum s-ar fi descurcat deci părerea mea e ca ambii doar ca Sasuke are 2 pluguri fata de Naruto si asta face lumea sa creada ca Sasuke e mai puternic dar ei sunt la fel

| YukyTsukiyomi a răspuns:

Dupa parerea mea SASUKE pentru el a fost puternic din todeauna si acum e si mai puternic ...si naruto e puternic dar datorita demonului :vulpea cu 9 cozi funda?(daca vrei sa stii ceva de naruto iti dau id meu si iti spun tot ce stiu pentru am vazut toate ep u doar trimite-mi un mesaj funda?:Xhappy

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Ahh! Sasuke.Il ador desi nu ma uit la naruto.Naruto =bleachhh cu "B" mare.Sasuke="cuuul"cu "C" mare. Ahhhhhh Sasuuuke!

| LittleMissCupcake a răspuns:

Hello.Ei bine depinde prin la ce te referi prin,, bun''.Ca si comportament Naruto este FOARTE BUN, iar Sasuke DELOC(omoara aproape tot ce vede), ca si putere, ei bine ambii sunt FOARTE PUTERNICI dar cred ca Sasuke e putin mai puternic.

| T a răspuns:

Sasuke! love struck

| JustMe_2110 a răspuns:

Narutobig grin

| SupCow a răspuns:

Da este adevarat ca sasuke este foarte puternic la inceput si naruto este varza dar in shippuden naruto invata sa isi controleze vulpea cu 9 cozi invata modul sage deci in plus sasuke nu mai are blestemul de la orochimaru pentru ca atunci cand sa batut cu itachi acesta i la scos acum a ramas doar cu sharinganul in fine eu pariez pe narutowinking
itachi rulz laughing; x

| SupCow a răspuns:

Da e adevarat andreea dar oricum naruto are ambitia de al aduce pe sasuke inapoi iar acum vrea sa moara impreuna cu el sasuke vrea doar razbunare lucruri de genul asta iti dau si ele putere in plus naruto e personajul principal oricum eu pariez pe naruto [scuze pentru fani dar sasuke e naspa ] [itachi rulzhee hee]

| skizz0 a răspuns:

Eh e normal ca fetele sa zica ca sasuke e cel mai puternic... Dar daca lasam deoparte aspectul eu crad ca l-as prefera pe sasuke ca el nu se bazeaza prea mult pe blesteul ala. dar naruto se bazeaza prea mult pe vulpea aia...

| mariaWoW a răspuns:

Pai cred ca Naruto este mai tare dar Sasuke arata foarte binehappy...

| msdro2 a răspuns:

Naruto este la comportament foarte bun. La putere parerea mea este ca naruto este mult mai puternic decat sasuke pentru ca el a invatat intre timp modul sage, isi stapaneste vulpea. Si sasuke este foarte bun da totul a inceput de la el ca a primit puterea de la orocimaru. Dar naruto A MUNCIT pentru ea. a invatat rasensiurican etc dar naruto este mai bun

| NejiHyuuga_6394 a răspuns:

Naruto dar sasuke ar trebui...

| RobertTeens a răspuns (pentru NejiHyuuga_6394):

Esti pr**t.Cum s-a fie Sasuke daca Naruto e personajul pricipal, nu e logic? si Sasuke in Shippuden nici un sfert nu face cat Naruto.

| purplexfusion a răspuns:

In shippuden naruto e mult mai bun decat sasuke pentru ca invata sa controleze vulpea dar asta se intampla in manga...in anime mai e putin...

| Youknowimright a răspuns:

Ambii sunt la fel de puternici. Naruto il are pe Kiuuby si antreneaza in modul Sage la fel ca Jiraya. Sasuke il are pe Susanoo datorita mangekyou sharingan. In penultimul episod aparut din Naruto shippuuden [216], Naruto s-a intalnit iar cu Sasuke si i-a zis ca daca vor lupta unul cu altul vor muri amandoi...pentru ca sunt la fel de puternici big grin...

| Castig001 a răspuns:

Naruto logic. De ce sar chema desenu naruto? Si cei care zic sasuke uni zic doar pentru ca Mai mult le place de sasuke dar daca sasuke ar fi mai bun desenul sar chema sasuke

| Andreea9829 a răspuns:

Pai daca naruto nu avea vulpea atunci nu era asa de bun, dar sasuke nu si-a pierdut puterea, el are puterea de a sigila vulpea si de a scoate pe gura foc negru care il aproape il omoara si pe el

| razvan7x_2096 a răspuns:

O sa vedeti si voi daca va uitati in shippuden si veti vedea ca are si puterea lu al 4 hokage si a lui kushina + ca ca deja a invinso pe vulpe si are puterea ei clar naruto. dar na sunt multi obsedati saske straight face

| dwe12_1231 a răspuns:

Sasuke (sigur e mai bun)winking

| alexandradorutu a răspuns:

Sasuke

| ionut_9453 a răspuns:

Pentru toti incercatii sa va uitati la naruto si sa veseti cand sai se preface ca tradeaza echipa pentru orocimaru si ascultai ce decizie ia naruto acolo se vede adevarata decizie si uitati-va in continuare ca sasuke nu se dezlipeste de puterea sarprluibatting eyelashes

| HS04052000 a răspuns:

Sunt la fel de puternici. Eremitul celor 6 cai le da aceeasi putere. La finalul anime-ului sasuke se mai bate odata cu naruto, dar nu moare niciunul.

| jojer a răspuns:

Ba ionutz nu stiu prea bine ce sa-ti spun e adevarat ca si nimele se cheama naruto dar eu sic ca sasuke e mai bun deoarece naruto are vulpea, rasengan si surichenul ala dar sasuke are cicidori, amaterasul care nici vulpea nu le poate stinge-l si susano care ii da o abarare foarte buna dar cand trage cu sageata de aproate de neinvins. A si sa nu va mai aud de blestem ca nul mai are l-a scapat itachi de el

| Vendetta_6997 a răspuns:

Naruto are vulpea cu noua cozi...iar Sasuke ochi lui Itachi ...si pierde semnul blestemat, dar ochi lui Itachi sunt foarte puternici!
Dar eu cred ca Naruto este mai puternic!

| NarutoUzimaki a răspuns:

Naruto este mai bun decat SaSuke big grin

| Temari_9498 a răspuns:

Naruto[pentru ca este personajul principal], Nu ca Sasuke nu ar fi puternic.

| Darkc_Djfoxyy_1977 a răspuns:

Naruto si sasuke sunt la fel de buni in lupta dar sasuke are blestemul iar naruto vulpea cu 9 cozi dar pariez pe sasuke