| andreea200092 a întrebat:

Care sunt asemanarile dintre animale si oameni din punct de vedere a agresivitatii?

Răspuns Câştigător
| Eualex667 a răspuns:

Pai dupa cum stii suntem omnivori.Noi ne folosim adrenalina in acelasi fel cum o folosesc si carnivorele(ca leul) cand vaneaza si in felul cum o folosesc ierbivorele(ca iepurii) sa ramana in viata si sa se fereasca de pericole.

8 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Tema la romana din caietul ala de vacanta galben?

| andreea200092 explică (pentru Rakanishuu):

Nu este pentru mine. Este pentru nepotica mea. Nu am mai stiut ce sa ii zic sa scrie, asa ca v-am cerut parerea voua.winking

| cosmin3confuz a răspuns (pentru andreea200092):

Aa scuze nu am observat k ai scris deosebiri. Pai asemanari hmm... : la modu serios nu stiu ce ar putea fi... k ambiii se reproduc laughing?, altceva nu prea ar fi.

| fabi123 a răspuns (pentru cosmin3confuz):

rolling on the floor buna asta laughing

| Hevnoraak a răspuns:

Animalele sunt agresive din instinct aşa le-a vrut natura.
Oameni sunt agresivi din proprie dorinţă, sunt mult mai cruzi şi nemiloşi decât orice animal.

| cosmin3confuz a răspuns:

Cine stie... poate faptul ca oamenii folosi pistoale si bate iar animalele nu laughing

| Leocerba a răspuns (pentru cosmin3confuz):

Cosmin, astea nu-s asemanari, dimpotriva, tu i-ai dat o deosebire

| fabi123 a răspuns:

Aseemanarea, dupa mine e ca daca ii enervezi reactioneaza la feel de agresiv.